07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Adwentu 23 grudnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Adwentu 23 grudnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
22.12.2018.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018

1.Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której w życiu wypełnia się obietnica Pana Boga złożona praojcom w wierze.

2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z jutrzejszego poniedziałku, 24 grudnia, na wtorek, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Taca z pasterki przeznaczona jest na „Fundusz Obrony Życia” W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia  Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 9:30, 11:30 i 17:00.
Plan wizyty duszpasterskiej  na ten tydzień zostanie podany w święto św. Szczepana

+Jan Bartoszcze (4r.)

+Czesław Filipiak (11 m-c), zakończenie

Uroczystość Bożego Narodzenia

Za parafian

+Stanisław Michalczak

+Krzysztof, Helena, Stanisław Jośko

+Stefan, Genowefa, Władysław, Marianna, Stanisław z Gąsków, Marianna, Bronisław, Feliksa, Kazimierz  z Mirosławów

+Eugeniusz , Janina,  Stanisław i Agnieszka z Nowaków,  Stanisław i Marianna z Tomczyków

Święto św. Szczepana

+Józefa i Bogusław Zagrodnik, zmarłych z rodz. Zagrodników

+ Katarzyna (r.), Tomasz z rodz.  Wąchałów oraz zmarłych z  rodziny Wąchałów,

chrzcielna

+Genowefa (11r.) i Stefan z Wójcików, Katarzyna Gołębiowska, Zbigniew Rymbacz, Leokadia Klewek, Stefania Żydek

św. Jana

+Zbigniew Gorgol (18 m-c)

+Janina Muciek (7 m-c)

+Marianna (38r.), Stanisław, Andrzej ze Stachyrów

+ Ryszard Jędrej ( 3m-c)

+Jacek Żydek (15 m-c)

+Jan Czępiński (30 dzień po śmierci)

ŚW. RODZINY

+Maria Piech (5r.)

+Sylwester Ptasiński (imieninowa)

Żona z dziećmi
 i wnukami

+Dziękczynno-błagalna dla Alicji Iwaniak w 18r. urodzin

+Stanisława, Eugeniusz z Jóźwickich, oraz zm. z Jóźwickich i Stachyrów

6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.  W „Niedzieli" polecam oprócz pięknych artykułów  także płytę CD z kolędami i kalendarz na przyszły rok.  Cena 10 złotych wydanie podwójne świąteczne. Gość Niedzielny (wkładka do przeczytania). Cena 8 złotych.

7. Tradycyjnie Strażacy z Ignacowa w dniu dzisiejszym od godz. 13:30 będą nieśli Betlejemskie Światło Pokoju dla mieszkańców Ignacowa Olszynki i Ignacowa do końca wsi.

Zmieniony ( 22.12.2018. )