07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Objawienie Pańskie 6 stycznia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Objawienie Pańskie 6 stycznia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
06.01.2019.

OBJAWIENIE PAŃSKIE 6 stycznia 2019

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do przyjęcia wiary. W serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód wnosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Panem Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. To kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej relacji z Panem Bogiem i innymi.

2.  W dzisiejszą uroczystość  przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, może także z naszej parafii. Zebrane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny. Zadbajmy, aby przy tej okazji nasze dzieci poczuły się do obowiązku niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i wsparcie materialne. Niech również one staną się misjonarzami miłości i pokoju także wśród najbliższych: w rodzinie i w gronie kolegów, koleżanek. Dzisiaj po mszy Świętej o godz. 17:00 spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej, Akcji katolickiej i Legionu Maryi.

3. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W tym dniu taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Lublinie

4.  Plan wizyty w tym tygodniu przedstawia się następująco:

Poniedziałek 7 stycznia 1. Maszki pod Sadurkami  ( od 8:30 )
                                        2. Maszki pod Miłocinem   ( od 8:30 )

Wtorek 8 stycznia         1. Ignaców Olszynki  ( od 8:30 )
                                        2. Maszki szkoła        ( od 12:00 )

Środa  9 stycznia             1. Wojciechów od Czępińskich ( od 11:00 )
                                         2. Wojciechów od wieży            ( od 11:00 )

Czwartek 10 stycznia   1. Wojciechów Kol. V od Dziewulskich do Goreckich ( od 8:30)
                                        2. Wojciechów Plizin ( od 13:00 )

Piątek 11 stycznia         1. Wojciechów  od r. Gliwków do r. Kwiatkowskich ( od 8:30 )
                                        2.  Wojciechów od r. Jaworskich do organistówki  ( od 12:00 )

Sobota 12 stycznia         1. Ignaców od Wojciechowa  ( od 8:30 )
                                         2. Ignaców od Bełżyc ( od 8:30 )

Prosimy o pojazdy samochodowe  zgodnie z rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej

Poniedziałek – 07 stycznia

+ Marianna Kwiatkowska (13mc) – zakończenie

+ Genowefa (11mc), Józef zm. z r. Kamińskich

Wtorek – 08 stycznia

+ Mariusz Sikora (18mc)

+ Marianna, Edward zm. z r. Matyjasików, Stanisława, Leonard zm. z r. Barańskich, Wiesław Tarka

Środa – 09 stycznia

+ Halina Woś (9mc) – zakończenie

+ ks. Jan Belniak

+ ks. Czesław Szpakowski (4R)

+ Krystyna Depta 18R, zm. z r. Deptów, Szotów i Mirosławów

Czwartek – 10 stycznia

+ Mariusz Kowalczyk (15mc)

+ ks. Jan Belniak

Piątek – 11 stycznia

+ Marian Dados (5mc)

+ Łukasz Dados (26mc)

Sobota – 12 stycznia

+ Henryk Trojanowski (4mc)

+ Józefa Wartacz (2mc)

+ Marianna (20R), Henryk, Stefania, Jan, Stefan, zm. z r. Sobczyków, Janina, Jan, Stanisław, Henryk zm. z r. Chrzanowskich

Niedziela – 13 stycznia – Chrzest Pański

+ Piotr Żuchnik (17R), Stanisława, Bronisław, Halina

+ Jan Nalewajko (12R), Edward Nalewajko, zm. z r. Szewczyków, Poniatowskich, Nalewajków

+ Marta Szabelska (2R), Stanisław, Stanisława, Zdzisław, Henryk, Jan, Zofia, Gerard Zyzik, Stanis Miraś

+ Agnieszka (19R), Franciszek, Helena, Andrzej, Szczepan, Tomasz zm. z r. Mirosławów, Karolina, Józef zm. z r. Stachyrów

6. Zapowiedź

8.Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie zaprasza wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat do bezpłatnej mammografii w dniu 13 stycznia w godz. od 10:30 – 13:30 na placu przy Urzędzie Gminy  a także na koncert Noworoczny w dniu 13 stycznia  od godz. 16;00 do małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wojciechowie

9. W ubiegłym tygodniu odbyły się 4 pogrzeby: pogrzeb śp Ryszarda Kowalskiego z Wojciechowa Kol. V,  Wojciecha Staniaka z Wojciechowa Kol. I, Sławomira Górniaka z Gaju Starego i Czesława Gorgola z Popkowic. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Ryszarda zostanie odprawiona 25 stycznie o 7:00 i 19 intencji miesięcznych, za dusze śp. Wojciecha 1 lutego o godz. 17:00 i 8 intencji miesięcznych, za dusze śp. Sławomira  4 lutego o 7:00 i 8 intencji miesięcznych, za dusze śp. Czesława 7 lutego i 1 intencja miesięczna.
Pomódlmy się...

Zmieniony ( 08.01.2019. )