07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzecia Niedziela Zwykła 27 stycznia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Zwykła 27 stycznia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
26.01.2019.

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 stycznia 2019

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. W najbliższą sobotę 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Msze Święte w naszej świątyni w godzinach o 8:00, 9:30 i 17:00. W czasie każdej Mszy zostaną pobłogosławione świece. Po Mszy świetej o godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Modlić się będziemy o poszanowanie życia ludzkiego.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Spowiedź święta pierwszopiątkowa o 16:30. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Rozpoczniemy ją koronką do Miłosierdzia Bożego. O 17:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W pierwszy piątek miesiąca modlimy się o trzeźwość i wynagradzamy za grzechy pijaństwa.

5. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.

Poniedziałek – 28 stycznia- św. Tomasza z Akwinu

+ Zbigniew Gorgol (19mc) – zakończenie

+ Alojzy Rynkowski (43R)

Józef z Rodziną

Wtorek – 29 stycznia

+ Jacek Żydek (16mc)

+ Marianna Mirosław (3R)

Środa – 30 stycznia

+ Ryszard Jędrej (4mc)

+ Alojzy, Helena, Antonina, Jakub, Jadwiga i wszyscy zm. z r. Rynkowskich

Czwartek – 31 stycznia – św. Jana Bosko

+ Marian Czerniec (8R) – zakończenie

+ Mirosław Trocki (2mc)

Piątek – 01 lutego

+ Wojciech Staniak (30 dz. po śm.)

+ Anna (18R), Stanisław, Edward, Stanisław, Jan, Marianna, Zofia, Tomasz, Aniela, Jan zm. z r. Mirosławów i Palaków

Sobota – 02 lutego – Ofiarowanie Pańskie

+ Władysława, Szymon, Stanisław, Leokadia zm. z r. Pietrasiów, Stanisława Jóźwicka

+ Maria, Kazimierz zm. z r. Szczupaczyńskich, Krystyna, Edward zm. z r. Cicheckich