07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Zwykła 3 lutego 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Zwykła 3 lutego 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
02.02.2019.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lutego 2019

1. W dzisiejszą niedzielę warto sobie uświadomić, że jako wierzący w Chrystusa, należący do wspólnoty Kościoła, wszyscy jesteśmy prorokami, każdy z nas dla siebie wzajemnie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodziną, znajomymi, czy przyjaciółmi. Opisane w dzisiejszej Ewangelii wydarzenie z Nazaretu pokazuje, że to zadanie wcale nie jest takie proste. Trudno, niezmiernie trudno jest głosić Ewangelię wśród swoich. Jednak jedno jest pewne, że warto, a nawet z obowiązku wszędzie trzeba głosić słowa Mistrza: w szkole, na uczelni, w domu, w sąsiedztwie, w pracy, podczas zabawy i wypoczynku, nawet na dyskotece. Czy to utopia? Czy też tak uważasz, jak wielu, którzy „porwali się z miejsca i wyrzucili” Jezusa ze swego serca, umysłu, domu, szkoły, pracy, życia?

2. Wszelkie potrzebne siły do życia Chrystusową Ewangelią i świadczenia o Nim przed innymi czerpiemy z Eucharystii. Podczas każdej Mszy Świętej posilamy się z dwóch stołów: ze stołu słowa Bożego i ze stołu Chleba Eucharystycznego. Każda z nich kończy się rozesłaniem, a właściwie posłaniem nas do świata, gdzie dobrym przykładem własnego życia mamy przybliżać innych do Królestwa Bożego. Dlatego tak ważny jest nasz udział we Mszy Świętej, i to nie tylko niedzielnej, ale również w pozostałe dni tygodnia, a nawet – jeśli warunki pozwolą – codziennie.

Poniedziałek – 04 lutego

+ Krystyna Mirosław (3mc)

+ Sławomir Górniak (30 dz. po śm.)

+ Stanisław Chudzik, Stanisława, Rozalia, Tomasz zm. z r. Chudzików, Helena, Stanisław, Jan, Henryk zm. z r. Rynkowskich

Wtorek – 05 lutego- św. Agaty

+ Alina Mirosław (21mc)

Dz. bł. z prośbą o Boże bł. i dar zdrowia dla Zofii - mamy i Marii Zofii - wnuczki

Środa – 06 lutego – św. Pawła Miki i Towarzyszy

+ Jan Rynkowski (5R), zm. jego Rodziców i Brata

Joanna

+ Stanisława Pomorska (7mc)

+ Józef Rejmak (3R)

Żona

Czwartek – 07 lutego

+ Mariusz Sikora (19mc)

+ Czesław Gorgól (30dz. po śm.)

Piątek – 08 lutego

+ Łukasz Dados (27mc), Marian, Małgorzata, Władysław zm. z r. Lewtaków,

+ Marian Dados (6mc)

Sobota – 09 lutego

+ Mariusz Kowalczyk (16mc) - zakończenie

+ Halina Mirosław (30dz. po śm.)

+ Józefa Wartacz (3mc)

+ Stanisław Kuna (40R)

V Niedziela Zwykła – 10 lutego

+ Helena, Kajetan zm. z r. Czernieców

Dz. bł. z prośbą o Boże bł. i opiekę M.B. dla Weroniki Kamoli w 15R urodzin

+ Bronisława (6R), Władysław zm. z r. Tomaszewskich, Wacław Pomorski, zm. z r. Tomaszewskich

+ Beata Sikora (3R)

•  5 II – Święta Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół (wspomnienie obowiązkowe); W tym dniu po Mszy św. o godz. 7:00 odbedzie się poświęcenie wody, chleba i soli.
•  6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu (wspomnienie obowiązkowe).

5.  W najbliższy czwartek  7 lutego o godz. 15:30 w sali katechetycznej w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Rodziców i dzieci mających w tym roku przystąpić do I Komunii Świętej. W czasie spotkania będzie krawcowa, która będzie brała przymiarki od dzieci do szycia strojów pierwszokomunijnych.

6. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby. Pogrzeb śp. Waldemara Mirosława z Lublina a pochodzącego z naszej parafii  i Feliksy Król z Ignacowa. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Waldemara zostanie odprawiona 25 lutego o godz. 7.00 i 7 intencji miesięcznych, natomiast za dusze śp. Feliksy 27 lutego o 7.00 i 6 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się...

Zmieniony ( 02.02.2019. )