07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Zwykła 17 lutego 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Zwykła 17 lutego 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
16.02.2019.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 lutego 2019

1. W dzisiejszą, szóstą niedzielę w ciągu roku, w cyklu „C” czytamy Ewangelię wg św. Łukasza. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego co sami posiadamy.

2. Zwróćmy też uwagę na pogłębianie naszej wiary. Kościół przychodzi nam z pomocą i odkrywa przed nami wielkie bogactwo środków, które mogą nam pomóc nie tylko pogłębiać naszą wiarę, abyśmy potrafili o niej świadczyć w naszych środowiskach pracy, wśród przyjaciół, znajomych, a także czasem odpowiedzieć na pytania nieznajomych. Zechciejmy zatem sięgnąć po lekturę Katechizmu Kościoła Katolickiego wraz z komentarzami do niego lub też po inne pozycje książkowe czy też po prasę katolicką.
W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o modlitwie „Daj Bogu czas” – wszelkie duchowe a w konsekwencji życiowe upadki mają korzenie w tym, ze człowiek się nie modli. O umieraniu, które niesie życie. O poważnym problemie – 30% dzieci ma nadwagę. Jak tego można uniknąć – pisze Anna Leszczyńska. Natomiast w „Niedzieli” polecam artykuł  „Manifest wiary” Kard. Müller ostrzega przed końcową próbą Kościoła. „Chwila w raju" o spotkaniu młodych w Panamie oraz „O sztuce bycia razem“. Ludzie dojrzali mają spory apetyt na życie, co dobrze rokuje dla kontaktów z młodszym pokoleniem. Chcą podróżować, zdobywać nowe umiejętności, poznawać nowych ludzi.

Poniedziałek – 18 lutego

+ Janina Czępińska (30 dz. po śm.)

+ Władysław Mirosław (Rśm)

Wtorek – 19 lutego

+ Maria Bednarczyk (14mc)

Środa – 20 lutego