07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Siódma Niedziela Zwykła 24 lutego 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Siódma Niedziela Zwykła 24 lutego 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
24.02.2019.

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lutego 2019

1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego zwłaszcza miłości nieprzyjaciół. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Może potrzeba tak niewiele: podzielić się radością, posłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, wypić razem herbatę, wyjść wspólnie na spacer, zaopiekować się kimś podczas choroby. Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele innych pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.

+Marianna Czerniec (2m-c)

+Waldemar Mirosław (30 dzień po śmierci)

+Antonina, Michał, Jan z rodz. Żabów

+Feliksa Jakubczyk (30r. )

Joanna

+Janina Muciek (9m-c)

+Ryszard Kowalski (2m-c)

+Feliksa Król (30 dzień po śmierci)

+ Ryszard Jędrej (5m-c)

+Eugeniusz Nowak (23r.), Janina Nowak, Stanisław i Agnieszka Nowak, Stanisław i Marianna Tomczyk

+Irena Tomidaj (4r.), Bogdan i zm. z tej Rodziny

+Jacek Żydek (17 m-c)

+Stefan Szewczyk

+Wojciech Staniak (2m-c)

+Jan Czępiński (3 m-c)

+Mirosław Trocki (3m-c), zakończenie

+Helena (15r.), Jan, Stanisław z Mućków, Marianna, Jan, Czesław z rodz. Kwiatkowskich

+ Anna Rodak (greg.1)

+Bronisława, Paweł, Ryszard z Mirosławów, Natalia, Józef z Kalinowskich

+Anna Rodak (greg.2)

+Antoni, Stanisława Gustyn, Józef, Anna, Tomasz  z Wojtaszków

+Roman Wąchała (imieninowa)

ZWYKŁA

+Stanisław, Genowefa,Bolesław, Władysława Tomczyk, Jan Marianna Kowalik

+Stanisława i Czesław Muciek, Krystyna i Stanisław Kuś

+Anna Rodak (greg.3)

+Kazimierz Mirosław

3.  W najnowszej „Niedzieli” warto przeczytać o Kard. Stefanie Wyszyńskim kandydatem na ołtarze „Człowiek niezwykłej miary”  „Obudzić Polskę Prymasa Wyszyńskiego” oraz o Europie dwóch płuc w kontekście Kongresu Ruchu „Europa Christi”, W „Gościu Niedzielnym” „Pierwszy z Dwunastu”. „Dlaczego Jezus chciał, by Kościół miał strukturę hierarchiczną” oraz o zachowaniu się w kościele -  co wolno  a czego nie wolno w kościele.  Natomiast w  najnowszym „Małym Gościu” kalendarz na Wielki Post oraz o dziesięciu przykazaniach Bożych, które dostaliśmy by bezpiecznie przejść przez życie.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca  marca Pierwszy piątek to dzień  Komunii Świętej Wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele  okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej  od godz. 16:30. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i adoracja. O 17:00 Msza Święta. W  pierwszą sobotę  po Mszy Świętej o godz. 17:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W ten dzień powierzmy matczynej opiece nasze codzienne troski.
1 marca obchodzimy „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

5. W przyszłą sobotę o godz. 18:00 rozpoczną się konferencje przedślubne dla narzeczonych i będą prowadzone w każdą sobotę Wielkiego Postu. Ci narzeczeni, którzy planują ślub w tym roku mają możliwość uczestnictwa w tych naukach przedślubnych.

6. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Lublinie

7 .W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby. Pogrzeb śp. Marianny Kowalczyk ostatnio zamieszkałej w Lublinie a pochodząca z  Romanówki i Zuzanny Węgorowskiej z Romanówki.  Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Marianny zostanie odprawiona 20 marca o godz. 7:00 oraz 6 intencji miesięcznych natomiast za dusze śp. Zuzanny 18 lutego o godz. 7:00 i 4 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu. Dzisiaj o godz. 13:30 pogrzeb śp. Stanisława Krzysztofa Litwińskiego z Wojciechowa Kol. V

Zmieniony ( 25.02.2019. )