07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
09.03.2019.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16:15 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9:30 gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej,  a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

Poniedziałek – 11 marca

+ Sławomir Górniak

R. Borków

+ Halina Mirosław (2mc)

+ Anna Rodak (Gr.11)

Wtorek – 12 marca

+ Julia Hałasa (9R)

+ Anna Rodak (Gr.12)

Środa – 13 marca

+ Anna Rodak (Gr.13)

+ Henryk Trojanowski (6mc)

Czwartek – 14 marca

+ Anna Rodak (Gr.14)

+ Jerzy Wolak (3R), Teodozja, Jan zm. z r. Wolaków, Zofia, Franciszek zm. z r. Michalczaków, Marian Gwóźdź

Piątek – 15 marca

+ Kazimierz Iwaniak (18mc) – zakończenie

Dz. bł. w 80R urodzin Zofii Michalczak z prośbą o Boże bł. opieką M.B. i dar zdrowia

+ Anna Rodak (Gr.15)

Sobota – 16 marca

+ Irena Grzybek (9mc) – zakończenie

Ucz. Pog.

+ Janusz Marek (6mc)

+ Anna Rodak (Gr.16)

+ Roman Mirosław (30R)

Żona z Dziećmi

II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca

+ Aleksander Ozimek (14R), Józef, Agnieszka zm. z r. Ozimków, Aniela, Wojciech zm. z r. Czępińskich i Jędrejów

+ Józef Poniatowski (16R), Zofia, Feliksa zm. z r. Poniatowskich Wanda Kowalczyk, Jan, Edward zm. z r. Nalewajków

+ Anna Rodak (Gr.17)

+ Stanisław Klimek (3R)

6. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz misji.

7. W dniu wczorajszym odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Pomorskiego z Ignacowa. Msza Święta  w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 8 kwietnia o godz. 7:00 oraz 7 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 09.03.2019. )