07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
17.03.2019.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty, a także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 16:15 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9:30 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Dzisiaj w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na rzecz misji. Również i w naszej parafii.

3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu pobożności i polskiej tradycji.

Poniedziałek – 18 marca

+ Janina Czępińska (2mc)

+ Zuzanna Węgorowska (30 dz. po śm.)

+ Anna Rodak (Gr.18)

Wtorek – 19 marca – św. Józefa

+ Maria Bednarczyk (15mc)

+ Anna Rodak (Gr.19)

Zbiorowa do św. Józefa

Środa – 20 marca

+ Stanisław Wąchała (10mc)

+ Marianna Kowalczyk (30dz. po śm.)

+ Anna Rodak (Gr.20)

+ Stanisław Rejmak, Teodora zm. z r. Rejmaków i Piechów

Czwartek – 21 marca

+ Józefa Węgorowska (14mc) - zakończenie

+ Anna Rodak (Gr.21)

+ Tadeusz Stasiak (1R)

Piątek – 22 marca

+ Stanisław Krzysztof Litwiński (30 dz. po śm.)

Ucz. Pog.

+ Marianna Czerniec (3mc)

+ Jan (27R), Kazimiera zm. z r. Wójtowiczów

+ Anna Rodak (Gr.22)

Sobota – 23 marca

+ Marianna (4R), Władysław (12R) zm. z r. Czernieców i zm. z r. Jośków i Czernieców

+ Anna Rodak (Gr.23)

+ Bronisława, Bronisław zm. z r. Kowalskich, Władysław, Marianna zm. z r. Kowalskich, Feliksa, Jan zm. z r. Czernieców

III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca

+ Kazimierz Banaszek (5R)

+ Stanisław, Janina (R. śm.) zm. z r. Twardowskich

+ Anna Rodak (Gr.24)

Dz. bł. w 18R urodzin Pauliny Rejmak z prośbą o Boże bł. opiekę M.B. i dary Ducha Św. w dorosłym życiu

5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. W „Gościu Niedzielnym” polecam artykuł „Józef z Nazaretu  - święty na XXI wiek”, o drodze krzyżowej oraz na czym polega współczesna jałmużna.  W Małym Gościu warto przeczytać o Całunie Turyńskim i Chuście z Manoppello. Jak wyglądał Jezus tuż po swojej śmierci, a jak w chwili zmartwychwstania. Odpowiedź na te pytania kryją dwa niezwykłe materiały. W „Niedzieli” można przeczytać wywiad pt. „Misjonarze mocą Ducha”, artykuł „Niezawodny święty Józef”. „Warto żyć ekstremalnie”  - w nocy z 29 na 30 marca z Lublina już  po raz piąty wyruszą w trasy uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.  Dzięki prasie katolickiej nasz umysł jest bardziej światły, serce poruszone, człowiek mądrzejszy. Serce ludzkie bardziej przybliża się do Serca Bożego. Umiejmy docenić te czasopisma i korzystajmy chętnie z nich.

6. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msza Święta zbiorowa w intencji solenizantów żywych i zmarłych, którzy noszą imię Józef lub Józefa we wtorek o godz. 17:00. Imiona i nazwiska można zgłaszać w zakrystii.

7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Genowefy Szot z Maszek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 11 kwietnia o godz. 7:00 oraz 6 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 17.03.2019. )