08.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 24 marca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 24 marca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
24.03.2019.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Liturgia słowa przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana

2. Jutro w poniedziałek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszej świątyni o 8:00, 9:30 i 17:00. Z obchodem Uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wiernych do obrony życia poczętego przez duchową adopcję. W zakrystii są do odebrania folderki dla tych, którzy decydują się do duchowej adopcji.

3. W ramach naszego przygotowania do świąt wielkanocnych odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w dniach: 4, 5 i 6 kwietnia. Czyli za niespełna 2 tygodnie.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także do lektury Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej.  Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.

5. Z piątku na sobotę będą przechodzili przez naszą parafię mniej więcej w godzinach od 1:00 do 4:00 w nocy uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Lublina do Wąwolnicy. Będą  szli w małych grupach po kilka osób lub pojedynczo. Miedzy innymi stację zaplanowali przy naszym kościele. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalającą się oderwać od codziennych spraw,  aby w ciszy i samotności rozmawiać z Panem Bogiem.

6.W najbliższą środę po Mszy Świętej o godz. 17:00  będą  do odebrania stroje pierwszokomunijne dla dzieci z klas III -ch.

Poniedziałek – 25 marca – Zwiastowanie Pańskie

+ Janina Muciek (10mc)

+ Anna Rodak (Gr.25)

+ Maria, Czesław, Stanisław zm. z r. Gryglickich