08.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 31 marca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 31 marca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
30.03.2019.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 marca 2019

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Zwykle nie mamy okazji jej usłyszeć, gdyż zastępują ją śpiewy na wejście, ale jeśli zajrzymy do tekstów liturgicznych, to tam ją znajdziemy. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.

2. W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu. W tym przygotowaniu pomogą nam rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w najbliższy czwartek.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ANNO DOMINI  2019

Czwartek  04 kwietnia
Godz.   9:30 Msza Święta z nauką ogólną
Godz. 11:30 Msza Święta z rozważaniem rekolekcyjnym
Godz. 15:00 Msza Święta z nauką dla dzieci
Godz. 17:00 Msza Święta z nauką dla wszystkich

Piątek 05 kwietnia  – dzień sakramentu pokuty i pojednania
Godz.   9;30 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dorosłych
Godz. 11:30 Nabożeństwo pokutne dla chorych i starszych i spowiedź
Godz. 15:00 Nabożeństwo pokutne dla dzieci i spowiedź
Godz. 16:15 Droga Krzyżowa
Godz. 17:00 Nabożeństwo pokutne dla wszystkich i spowiedź

Sobota 06 kwietnia  – dzień Komunii Świętej Generalnej i zakończenie rekolekcji
Godz.   9:30 Msza Święta  z nauką dla wszystkich
Godz. 11:30 Msza Święta z nauką dla dorosłych
Godz. 15;00 Msza Święta z nauką dla dzieci
Godz. 17;00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
Godz. 18:00 Katecheza dla młodzieży uczącej się
(gimnazjum i szkoły ponadpodstawowe i młodzież pracująca)

Rekolekcje prowadzi: Ks. Dr Andrzej Oleszko

3. W tym tygodniu przypada również, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W pierwszy piątek  Droga krzyżowa o godz. 16:15. Ci którzy odprawiają pierwszy piątek miesiąca uczestniczą na nabożeństwie pokutnym, przystępują do spowiedzi i komunii świętej.

6. We wtorek, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.

7. W tym roku tak jak w ubiegłych latach będziemy uroczyście i licznie  przeżywać Triduum Paschalne. Będziemy adorować Chrystusa w bożym Grobie. Trzeba przygotować Ciemnicę i Boży Grób. Dlatego uczniowie ze szkół w Wojciechowie i Maszkach będą zbierać ofiary na urządzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego t.j. kwiaty, świece i materiały dekoracyjne.

Wojciech Staniak (3m-c)

+Serafin (60r.), Bronisława, Jerzy, Alfreda, Wacław, Maria, Lucyna, Roman  z rodz. Borkowskich i Pajerów Genowefa i Julian Wąchała

+Krystyna Mirosław  (5m-c)

+ Jan Karbowniczek (30 dzień)

Legion Maryi.

+ Marianna Mirosław

+ Ryszard Jędrej, zm  z rodz. Jędrejów i Tomaszewskich

+Stanisława, Józef , Marian, Eugeniusz, Wanda, Jan, Krystyna, Czesław, Stanisław z rodz. Żaków, Ozimków i Mućków

+ Róża Kozieł (4r.), Wladysława Kozieł, Marianna, Wladysław Kura

+Slawomir Górniak (3m-c)

Ucz. pog .

+Stanislaw Michalczak (2r.), Biedacha Łukasz (19r.)

Nabożeństwa Pokutne

i spowiedź  rekolekcyjna

+ Mariusz Sikora (21m-c)

+Marianna i Józef z Szewczyków

+ Alina Mirosław (23m-c), zakończenie

+ Stanisława Pomorska (9m-c)

Koleżanki   z Brzozowej

07.04.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

+Jan i Zofia z Szewczyków

+ Zofia Wąchała (5r.), Tadeusz Wąchała

Dziękczynna i o Boże blogoslawieństwo dla Wiktorii Roczon w 18r. urodzin

+Jan Czerniec (6r.),  Helena, Paweł z Czernieców, Aniela, Kajetan z Mućków,  Józef Jędrej

10. Ogłoszenie dotyczące  dni otwartych drzwi w szkole.

11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Czernieca. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 26 kwietnia o godz. 7:00  oraz 5 intencji od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 03.04.2019. )