07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzecia Niedziela Wielkanocy 5 maja 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Wielkanocy 5 maja 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
04.05.2019.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2019

1. Dziś przypada 3. niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.

2. Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

3.  W poniedziałek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.

4. A w środę, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich Parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godz.18:00. Będzie to Msza Święta zbiorowa w intencji solenizantów zarówno żywych jak i zmarłych.

5. W przyszłą niedzielę 12 maja  o godz. 9:30 dzieci z klas III – ch przystąpią do I Komunii Świętej, natomiast o godz. 12:00 rocznica dzieci z klas IV – ch  W związku z tym spotkanie z dziećmi rocznicowymi w kościele we środę po Nowennie i Mszy Świętej o godz. 18:00. Spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią, dzieci rocznicowych i ich rodziców i rodzeństwa w najbliższy piątek o godz. 16:00.

6. Zapowiedź przedślubna

+Wojciech Węgorowski, Zuzanna i Zdzisław Bednarczyk

+Jan Karbowniczek (2m-c)

+ Edward, Zofia i Władysław Michalek, zm. z rodziny Janiszków i Mazurów, Irena Maj

+Mariusz Sikora (22 m-c) )

+Halina Mirosław (4 m-c)

+Stanisław, Janina, Leonard, Aleksander , Marek z Jędrejów, Piotr, Genowefa z Mirosławów, Marian Czępiński

+Henryk Rak (3r.ś.), Katarzyna, Aleksander, Antonina

+ Maria Czesław, Stanisław z Gryglickich

w intencji Solenizantów tego dnia

+Grzegorz Dziewulski (3r.ś.)

+Kazimierz Pomorski (2m-c)

+Helena Kuna  (12r.ś), Józefa Klimek (20r. ś.)

+Zuzanna Muciek (6r.ś.),  Marian Muciek (47r.ś.), zmarłych z rodziny Stachyrów i Mućków

+Genowefa Szot (2m-c), Alina Mirosław (2r.ś.)

+Leszek Czępiński (16m-c)

+ Łukasz Dados (30m-c)

+ Marian Dados (9m-c)

Ślubna Małgorzata Golik i Sylwester Dobrowolski

+Marianna (6r.ś.),  Stanisław (34r.ś.) z Wójcików

+Wiesław, Mieczysław Chęć, Franciszek, Aniela Piech

WIELKANOCNA

+Anastazja, Bronisław, Andrzej z Mirosławów

córka

W intencji dzieci pierwszokomunijnych

W intencji dzieci rocznicowych

+Bronisława, Stanisław z Sochów, Anna Pietrzykowska, Franciszek i Marianna z Łuków

9. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele w dni powszednie po Mszy Świętej o godz.18:00, w niedziele i święta po Mszy Świętej popołudniowej o godz. 17:00. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem.

Zmieniony ( 05.05.2019. )