07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Wielkanocy 12 maja 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Wielkanocy 12 maja 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
12.05.2019.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 12 MAJA 2019

1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza.  Jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

2. W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godz. 9:30 I Komunia Świeta dzieci z klas III-ch. Dzisiaj także rocznica dzieci pierwszkomunijnych na Mszy Świetej o godz. 12:00. Ogarnijmy te dzieci i ich rodziców naszymi modlitwami. Tydzień biały dla dzieci pierwszkomunijnych codziennie w ciagu tygodnia o godz. 18:00.

3. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz.18:00 a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.

4. We poniedziałek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 38 rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

5. W tym tygodniu jeszcze jedno święto. We wtorek, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

6. Zaś w czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. W tym dniu odpust parafialny w Babinie.

7. Zapowiedź przedślubna

9. W dniu jutrzejszym o godz. 13:00 pogrzeb śp. Jana Pawlaka l. 68 z Nowego Gaju.

Poniedziałek – 13 maja

+ Henryk Trojanowski (8mc)

+ Helena Jaworska (30dz. po śm.)

+ Paweł (15R), Henryk zm. z r. Jaworskich, Zofia Mirosław

+ Jan, Leokadia, Henryk zm. z r. Czajkowskich

Wtorek – 14 maja – św. Macieja Apostoła

+ Zofia, Stanisław, Zofia zm. z r. Bieńków, Kamińskich, Jośków i Żuchników