07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piąta Niedziela Wielkanocy 19 maja 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkanocy 19 maja 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
19.05.2019.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 19 maja 2019

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie.

3.  W tym tygodniu, w piątek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Wspomnienie to zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w 1816 roku przez papieża Piusa VII jako podziękowanie za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej. Matka Boża Wspomożycielka wiernych jest szczególnie czczona w zgromadzeniach salezjańskich założonych przez ks. Jana Bosko. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz Naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele dat, kiedy doznaliśmy Jej wyraźnej opieki.

4. Zapowiedź przedślubna

Poniedziałek – 20 maja

+ Stanisław Wąchała (1R)

+ Danuta Sadlak (15R), Bogdan Sadlak

Wtorek – 21 maja

+ Jan Pawlak

+ Halina Szczęsna (2R) zm. z r. Łuków, Seroków i Długokęckich

Środa – 22 maja

+ Stanisław Litwiński (3mc)

+ Józefa, Stanisław, Marianna, Józef, Stanisław zm. z r. Chęciów, Anna, Tomasz zm. z r. Ozimków

+ Tomasz Wojtaszko (6R), Irena, Aleksander zm. z r. Ozimków

Czwartek – 23 maja

+ Józef Czerniec (2mc)

+ Anna, Stanisław zm. z r. Kamińskich

+ Janina, Józef zm. z r. Mirosławów, Józefa, Józef, Zdzisław, Jan zm. z r. Czyżewskich, Stanisław Żaba, Leokadia Rola

Piątek – 24 maja – NMP Wspomożycielki Wiernych

+ Marianna Czerniec (5mc)

+ Stefania, Jan zm. z r. Mirosławów, Zofia Czerniec, Władysław Sygnowski

+ Jan, Stanisław zm. z r. Nowaków zm. z r. Nowaków, Mirosławów, Jędrejów i Rutów

Sobota – 25 maja

+ Janina Muciek (1R)

+ Janusz (2R), Regina, Józef zm. z r. Walczaków, Wacław, Jan, Marek zm. z r. Widomskich, Adam Biały

+ Eugeniusz Jędrej (18R)

VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja

+ Michał Karbowniczek, Józef, Feliksa zm. z r. Karbowniczków, Bronisław, Aniela zm. z r. Brewczaków, Marianna, Stefan, Barbara zm. z r. Chyłów

+ Zofia (19R), Józef (9R) zm. z r. Gustynów

+ Genowefa, Stanisław, Karolina, Adam zm. z r. Podlaskich

+ Józef, Małgorzata zm. z r. Kowalskich, Tomasz, Józefa zm. z r. Mućków

7. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby: Pogrzeb śp. Jana Pawlaka z Nowego Gaju i Kazimierza Ozimka z Palikij II. Msza Świeta w 30 dzień  po śmierci za dusze śp.Jana zostanie odprawiona 11 czerwca o godz. 7:00, oraz 6 intencji miesięcznych, natomiast  za dusze śp. Kazimierza 12 czerwca o godz. 7:00 i  7 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.
Jutro w poniedziałek o godz. 13:00 pogrzeb śp. Bronisławy Michalczak z Ignacowa. Natomiast o godz. 15:00 pogrzeb śp. Feliksy Staniak z Wojciechowa Kol. I.

Zmieniony ( 19.05.2019. )