08.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Wielkanocy 26 maja 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Wielkanocy 26 maja 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
25.05.2019.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 maja 2019

1. Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając dziś 6. niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Przypomniała nam o tym również dzisiejsza liturgia.

2. W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, odprawiajmy je w gronie rodzinnym, gromadząc się razem z sąsiadami przed figurą, obrazem Matki Bożej. Niech w naszych domach nie przestanie rozbrzmiewać śpiew Litanii loretańskiej, dziękując Bogu za dar tak wspaniałej Matki.

3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.

4. We wtorek, 28 maja, przypada 38. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

5. W piatek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

6. Najbliższa sobota 1 czerwca będzie pierwszą sobotą miesiąca. Msza Święta o Niepokalanym sercu NMP o godz. 18:00.   Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18:00, a w niedziele i święta po Mszy Świetej o godz. 17:00. 01 czerwca obchodzimy  Dzień Dziecka. Z tej racji podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszystkie dzieci naszej parafii.

•  29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek od Jezusa konającego, popularnie zwanych szarymi; są one obecne w wielu parafiach w naszej ojczyźnie, dając nieoceniony wkład w wychowanie dzieci i młodzieży, angażując się na różne sposoby w pracę duszpasterską w parafiach (wspomnienie obowiązkowe).
•  01 VI – św. Justyn (zm. ok. 165r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik

6.  Intencje mszalne:

Poniedziałek – 27 maja

+ Ryszard Kowalski (5mc)

+ Józef, Zofia, Mieczysław zm. z r. Wąchałów, Szczepan Cabań

Wtorek – 28 maja

+ Waldemar Mirosław (4mc)

Ucz. Pog.

+ Feliksa Król (4mc)

+ Feliksa, Michał, Jan, Józef zm. z r.  Tomczyków

Środa – 29 maja – św. Urszuli Ledóchowskiej

+ Janina, Józef, Maria, Benedykt zm. z r. Mazurków, Julianna, Jan zm. z r. Wosiów, zm. z r. Kopiwodów

+ Jan Czępiński (6mc)

+ Zdzisław Jabłoński, Ewa, Józefa, Franciszek, Stanisław, Marianna, Jan zm. z r. Komstów

Czwartek – 30 maja

+ Genowefa, Józef, Tadeusz, Stanisław, Anna zm. z r. Kamińskich, Genowefa, Stanisław zm. z r. Tomczyków, Stanisław, Marianna, zm. z r. Kaniów, Zdzisław, Maria zm. z r. Danielów

+ Michał, Waldemar, Wojciech zm. z r. Staniaków

Piątek – 31 maja – Nawiedzenie NMP

+ Marian Czerniec (1R)

+ Anna (11R), Jan, Andrzej, Agnieszka, Bronisława, Józef zm. z r. Zawiślaków

Sobota – 01 czerwca – św. Justyna

+ Kazimierz Pomorski

wnuki i prawnuki

+ Józef, Anna, Tomasz zm. z r. Wojtaszko, Antoni, Stanisława zm. z r. Gustynów

+ Janina, Jan, zm. z r. Mirosławów, Władysław, Feliksa zm. z r. Jakóbczyków

VII Niedziela Wielkanocna – 02 czerwca – Wniebowstąpienie Pańskie

+ Helena (6R), Bolesław (19R), Jan, Anna zm. z r. Michalczaków, Jan, Anna zm. z r. Sapałów, Marianna, Jan zm. z r. Piechów zm. z r. Wąchałów i Piechów

+ Czesław (33R), Natalia, Stanisław zm. z r. Chomickich, Marianna, Władysław zm. z r. Czernieców, zm. z r. Chomickich, Czernieców i Jośków

+ Stefan, Józef, Anna zm. z r. Kowalskich, Rozalia, Michał, Marian, Henryk zm. z r. Mirosławów

+ Tadeusz, Katarzyna, Eliza, Artur zm. z r. Wójcików, Georg Auer

7. Zapowiedź przedślubna

9.  we wtorek w ubiegłym tygodniu przeszła trąba powietrzna w naszej gminie Wojciechów. Zostały zerwane i uszkodzone dachy, wiele ucierpiało gospodarstw. Jedna osoba ranna, trafiła do szpitala Skala uszkodzeń jest wielka. Koszty odbudowy bedą znaczne. Caritas Archidiecezji Lubelskiej włącza się w pomoc dla poszkodowanych. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną w naszej gminie.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i  święto dziękczynienia, którego wotum jest budowana świątynia Opatrzności Bożej.

11. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby. Pogrzeb śp. Bronisławy Michalczak z Ignacowa oraz Feliksy Staniak z Wojciechowa Kol. I. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Bronisławyy zostanie odprawiona  18 czerwca o godz. 7:00 i 3 intencje miesięczne, natomiast za dusze śp. Feliksy  17 czerwca o 7:00 i 2 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się…

Zmieniony ( 25.05.2019. )