08.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Wniebowstąpienie Pańskie 2 czerwca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie 2 czerwca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
02.06.2019.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE    2 czerwca 2019

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego. Dzisiaj po Mszach Świętych są zbierane do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną. Pieniądze te zostaną przekazane do Caritas a następnie Caritas udzieli zapomogi najbardziej poszkodowanym.

2. Dziś również przypada pierwsza  niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia.. Nie zapominajmy również o modlitwie dziękczynnej. W przyszłą niedzielę  zbiorka do puszek  na Świątynię  Opatrzności Bożej w Warszawie.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych. Będzie ono odprawiona w naszym kościele codziennie w dni powszednie po Mszy Świętej o godz.18;00 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17:00

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, szczególnie w tym miesiącu Mu poświęconym. Okazja do spowiedzi będzie od godz.17:30 Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz.18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16:00.

•  3 VI – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa (wspomnienie obowiązkowe);
•  5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec (wspomnienie obowiązkowe).
•  8 VI -  św. Jadwigi Królowej

Poniedziałek – 03 czerwca – św. Karola Lwangi i Towarzyszy

+ Sławomir Górniak (5mc)

+ Wojciech Staniak (5mc)

Wtorek – 04 czerwca

+ Krystyna Mirosław (7mc)

Ucz. Pog.

+ Jan Karbowniczek (3mc)

Środa – 05 czerwca – św. Bonifacego

+ Stanisław Pudło (9R)

+ Marian Czępiński (7R)

Czwartek – 06 czerwca

+ Halina Mirosław (5mc)

+ Mariusz Sikora (23mc)

Piątek – 07 czerwca

+ Łukasz Dados (31mc)

+ Marian Dados (10mc) – zakończenie

Sobota – 08 czerwca – św. Jadwigi Królowej

+ Kazimierz Pomorski (3mc)

+ Zofia Górniak (14R), Sławomir Górniak (5mc), Mieczysław, Jan, Marianna, Andrzej, Katarzyna, Władysław zm. z r. Górniaków i Twardowskich

Niedziela – 09 czerwca – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

+ Wojciech (11R), Marianna (37R), Stanisław (3R) zm. z r. Czernieców

+ Jacek, Jan, Aniela, Stefan zm. z r. Żydków zm. z r. Żydków i Baranowskich

W int. dzieci z racji chrztu Julii Zając i Sebastiana Rybackiego

+ Stanisława, Michał, Ryszard, Barbara, Wojciech zm. z r. Jędrejów, Małgorzata, Jan, Kazimierz, zm. z r. Kubackich, Stanisław Wąchała

7.  Prasa katolicka

8. W ramach  formacji duszpasterskiej dziewięciu diakonów po piątym roku studiów w naszym lubelskim seminarium odbywają  praktyki w różnych parafiach naszej archidiecezji. Również i nasza parafia otrzymała diakona Piotra Flisa. Diakon Piotr będzie odbywał praktyki duszpasterskie w niektóre niedziele w ciągu  roku akademickiego w naszej  parafii. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy owocnych natchnień Ducha Świętego i pięknego czasu parafialnej formacji.

9. Pragnę serdecznie podziękować  Krzysztofowi Chęć za pracę na rzecz parafii.

10. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby: pogrzeb sp. Mirosław Leokadii z Palikij II, Lili Smaga z Lublina Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Leokadii zostanie odprawiona 24 czerwca o godz. 7:00, oraz 5 intencji miesięcznych, natomiast za dusze śp. Lili  25 czerwca o godz. 7:00 i jedna intencja miesięczna od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 02.06.2019. )