08.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwunasta Niedziela Zwykła 23 czerwca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwunasta Niedziela Zwykła 23 czerwca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
23.06.2019.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2019

1. Trwa tak zwana Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie do czwartku włącznie do udziału w Eucharystii, w nabożeństwie czerwcowym i w procesji Eucharystycznej wokół kościoła. Szczególnie zapraszam dzieci. Dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji.
Dziś procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 11:30.

2. W tym tygodniu poświęcenie pól w następującym porządku:

we wtorek  25 czerwca o godz. 18:00 Miłocin, Palikije, Stasin i mieszkańcy przy drodze do Lublina.

we środę  26 czerwca o godz. 18:00 Wojciechów Kol. I i Kol. V

w czwartek 27 czerwca o godz. 18:00  Wojciechów wieś, Gaj Stary i Nowy Gaj

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji do 4 ołtarzy poświęcenie wianków. O przygotowanie ołtarzy na czwartek proszę następujące miejscowości:

a. Wojciechów Kol. I

b. Wojciechów Kol. V

c. Miłocin i Palikije

d. Ignaców

3. W poniedziałekk, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Msza Święta zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia, którzy noszą imię Jan, Janina czy Danuta zarówno żywych jak i zmarłych w poniedziałek o godz. 18:00. Imiona ich i nazwiska należy zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

4. W tym tygodniu w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

5. Natomiast w najbliższą sobotę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Msza Święta zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia, tych, którzy noszą imię Piotr i Paweł zarówno żyjących jak i zmarłych zostanie odprawiona o godz. 17:00.

W najbliższą sobotę z racji uroczystości św. App. Piotra i Pawła taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Poniedziałek – 24 czerwca – Narodzenie św. Jana Chrzciciela

+ Marianna Czerniec (6mc)

Ucz. Pog.

+ Leokadia Mirosław (30dz. po śm.)

Zbiorowa w int. Solenizantów

Wtorek – 25 czerwca

+ Mieczysław Sułek (3R)

+ Lilia Smaga (30dz. po śm.)

Ucz. Pog.

Z racji poświęcenia pól o Boże bł. w pracy dla mieszkańców Miłocina, Kolonii Palikije, Stasina i mieszkańców przy drodze do Lublina

Środa – 26 czerwca

+ Ryszard Kowalski (6mc)

+ Zofia, Bronisław, Stefania, Leszek, Grażyna zm. z r. Tomczyków

Z racji poświęcenia pól o Boże bł. w pracy dla mieszkańców Wojciechowa Kolonia I i Wojciechowa Kolonia V

Czwartek – 27 czerwca

+ Bolesław (R śm), Helena, Karolina, Józef zm. z r. Stachyrów

+ Feliksa Król (5mc)

Ucz. Pog.

Z racji poświęcenia pól o Boże bł. w pracy dla mieszkańców Wojciechowa Wsi, Starego Gaju i Nowego Gaju

Piątek – 28 czerwca – Najświętszego Serca Pana Jezusa

+ Waldemar Mirosław (5mc)

+ Lilia Smaga

Zakład Pogrzebowy

+ Jan Czępiński (7mc)

+ Eugeniusz (9R), Wanda zm. z r. Żaków

Sobota – 29 czerwca – św. Piotra i Pawła

+ Zofia, Piotr, Henryk, Jan zm. z r. Węgorowskich, Janina, Eugeniusz zm. z r. Woźniaków, Julia, Jan, Czesław zm. z r. Marków

Dz. bł. z racji 45 R ślubu Teresy i Ryszarda Stachyrów z prośbą o Boże. Bł., opiekę M. B. i św. Józefa dla Jubilatów i całej Rodziny

Zbiorowa w int. Solenizantów

XIII Niedziela Zwykła – 30 czerwca

+ Jan Mirosław, Jan, Marianna zm. z r. Mirosławów, Katarzyna, Czesław, Henryk zm. z r. Gałatów

+ Zofia, Józef, Rozalia, Jan, Marcjanna, Paweł zm. z r. Gustynów i Wójtowiczów, Leszek Nagnajewicz

+ Piotr, Genowefa, Stanisław, Janina, Leonard, Aleksander zm. z r. Jędrejów, Marian Czępiński

Dz. bł. z racji 10R ślubu Moniki i Piotra Czuryszkiewiczów z prośbą o Boże. Bł., opiekę M.B. i św. Józefa dla Jubilatów i całej Rodziny

7. Zapowiedzi przedślubne

9. W ubiegły czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała.
Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia tej Uroczystości. Bogu najwyższemu ze dał nam doczekać tego dnia i za dobrą pogodę. Strażakom i orkiestrze strażackiej, organiście, kościelnemu, paniom w strojach ludowych, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom niosącym różaniec, ruchom apostolskim działającym w naszej parafii, policji, która kierowała ruchem, liturgicznej służbie ołtarza,. Serdecznie dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze i wszystkim uczestnikom bogatej liturgii.

Zmieniony ( 07.07.2019. )