07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzynasta Niedziela Zwykła 30 czerwca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzynasta Niedziela Zwykła 30 czerwca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
30.06.2019.
TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 czerwca 2019

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. W najbliższą środę, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół! Warto o tym pamiętać szczególnie w trwającym ciągle Roku Wiary!
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
4. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godziny16:00. O 17:00 Eucharystia. O 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego  Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
5. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o NSNMP o 17:00 i nabożeństwo pierwszosobotnie. W sobotę, 6 lipca, wspominamy też  Błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską, w to wspomnienie przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

+Maria , Czesław, Stanisław z Gryglickich

+Jan Karbowniczek (4m-c)

Dziękczynno – błagalna w 50 r. urodzin Anny Buda

+Bogdan Niedziela, zm. z rodz. Wojtaszków, Niedzielów     i Grzybków

+Krystyna  Mirosław (8 m-c)

+Wojciech Staniak (6m-c)

Ucz. pog

+Sławomir Górniak (6m-c)

+ Stanisław i Rozalia Kolibscy i zm. z tej rodziny

Dziękczynno – błagalna w 18 r. urodzin Miłosza Zakliki

+Zbigniew Gorgol (2r.), Henryk, Antonina Gorgol, Feliks    i Feliksa Mirosław

+Zbigniew Czępiński (3r.)

Siostra

+Zofia, Tadeusz, Marian Jędrej

+Mariusz Sikora (2r.)

+Ryszard Nowak zm z rodz. Nowaków i Kowalskich

+Cecylia (4r.),  Lucjan Kolek (7r.)

Ślubna Roksana Sikora i Emil Czapczyński

+Janina Stasiak (11r.). Józef Stasiak zm. z rodz. Mazurów

XIV

ZWYKŁA

+Wladysława (29r.), Jan Zygmunt, Wacław, Jan, Helena, Leokadia z rodziny Dolanów

córka

+Zofia (20r.), Tadeusz (9r.) Marian (9r.)

+Wacław Jośko (5m-c), Lucyna Jośko (24r.), Wladysław, Marianna z rodz. Jośków

Siostry i siostrzenice

+Kazimierz Jośko (11r.), Tomasz, Józefa z Mućków Wiktoria, Wojciech z rodz. Jośków, Roman Wąchała

8. Zapowiedzi przedślubne

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•  6 VII – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja Świętego Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce (wspomnienie obowiązkowe).
9. Komunikat ks. Arcybiskupa
10. Ogłoszenie  z Gminy
11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Sikory. Msza Święta                w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 24 lipca o godz. 7:00, oraz 7 intencji    miesięcznych od uczestników pogrzebu.
12. Decyzją Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika dotychczasowy wikariusz naszej parafii Ks. Mgr Krzysztof Sokołowski  został zwolniony ze stanowiska wikariusza Parafii w Wojciechowie i skierowany do pracy duszpasterskiej w Diecezji Bilbao w Hiszpanii. Ks. Krzysztof pracował w naszej parafii 4 lata jako wikariusz. Pragnę serdecznie podziękować księdzu Krzysztofowi za współpracę za duszpasterską działalność, za pracę katechetyczną w szkole w Wojciechowie i w Maszkach  i za wszelkie ponoszone trudy w uświęcaniu wiernych.
        Życzę zdrowia, radości nadprzyrodzonej, dobrej współpracy w nowej parafii, dobrych i życzliwych ludzi  którym będzie posługiwał.
Zmieniony ( 07.07.2019. )