07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czternasta Niedziela Zwykła 7 lipca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Czternasta Niedziela Zwykła 7 lipca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
06.07.2019.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 lipca 2019

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

3. W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

•  8 VII – Święty Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania (wspomnienie obowiązkowe);
•  12 VII – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich (wspomnienie obowiązkowe);
•  13 VII – Święty Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Święty Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy żyjący na terenie dzisiejszych Węgier; praktykowali niezwykle surową ascezę, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego (wspomnienie obowiązkowe).

5. 3 sierpnia wyruszy 34 pielgrzymka z Lublina do Częstochowy. Zachęcam do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. W tych dniach Wojciechów gości kowali z całej Polski z racji odbywających się warsztatów kowalskich. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę będzie kolejne ogólnopolskie spotkanie kowali. Poprzez tę obecność i udział w warsztatach kowalskich kowale ukazują piękno rzemiosła artystycznego. Życzymy im owocnego pobytu i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

+Halina Mirosław (6m-c)

+Jan Pawlak (2m-c)

+Kazimierz Pomorski (4m-c)

+Helena Jaworska (3 m-c)

+zmarli z rodz. Filipich

+Regina, Jan, Helena, Franciszek z rodz. Wąchałów i Jośków

+ Janina, Józef z Mirosławów, Józefa, Józef, Zdzisław, Jan z rodz. Czyżewskich, Stanisław Żaba i Leokadia Rola

+Wacław (21r.) Bednarczyk, Jan Władysława, Józef, Marianna z Bednarczyków, Janina, Stanisław, Halina z Wróblów i zmarłych z rodz. Grzegorczyków

+Jan Niedziela (30 dzień po śmierci.)

+Genowefa Szot  (4m-c)

+Kazimierz Ozimek (2m-c)

+ Czesław (32r.), Wojciech , Józefa, zmarli z rodz. Węgorowskich

+Henryk Trojanowski (10m-c)

+Józefa Wartacz (8m-c)

Dziękczynno – błagalna w 18r. urodzin Magdy Kamińskiej

XV

ZWYKŁA

Stanisław, Aniela, Stefan Sygnowscy,Bronisława, Józef Jędrej, Krystyna Walasek

Dziękczynno-błagalna w intencji Anny i Sebastiana Listosiów w 8 r. ślubu

Dziękczynno-błagalna dla Wioletty i Antoniego Sygnowskich w 20 r. ślubu

W intencji kowali i ich rodzin

Dziękczynno-błagalna w intencji Czesława Moroza w 80r. urodzin

+Zofia, Jan, Paweł, Rozalia z rodz. Mirosławów, Józef, Katarzyna z Jośków

9. Zapowiedź przedślubna

10. W ubiegłym tygodniu w wypadku samochodowym zginęła Paulina Kępka lat 20 ze Stasina. Pogrzeb we wtorek o godz. 14:00.

Zmieniony ( 06.07.2019. )