08.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piętnasta Niedziela Zwykła 14 lipca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Piętnasta Niedziela Zwykła 14 lipca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
13.07.2019.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lipca 2019

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 15. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. We wtorek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (w dzisiejszym Izraelu) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. W tym gronie znajduje się Święta Teresa Wielka, Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

3. To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

•  15 VII – Święty Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza (wspomnienie obowiązkowe);

15.07.

+Janusz Marek (10m-c)

+Marian Mirosław  (8r.)

+Krzysztof Pomorski (4m-c)

+Marian Dados (11m-c), Łukasz Dados ( 32 m-c)

+ Zuzanna Węgorowska  (5 m-c ), zakończenie

+ Feliksa Staniak ( 2 m-c)

+Janusz Węgrzyn (r.ś.), zmarłych z rodz. Węgrzynów

+Zofia, Michał, Stanisław z rodz. Mirosławów

+Bronisława Michalczak (2m-c)

+Marianna Kowalczyk (5m-c),

+Janina Czępińska  (6m-c), zakończenie

+Czesław Wąchała

+ Maria Bednarczyk (19m-c)

+Tadeusz Kamiński (8r.)

chrzcielna

Ślubna Alicji Fiuk i Mateusza Węglińskiego

+Marian (4r.), Janina (17r.) z rodz. Kowalczyków, Grzywaczów i Czępińskich

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

+Julia, Jan, Czesław, Piotr Marek, Maria Zbigniew, Michał Rynkowscy

+Józef i Józefa z Jośków

+Stanisław Czępiński (17r.)

+Ewa (rś), Zdzisław Jabłoński, Józefa, Franciszek, Stanisław, Marianna, Jan Komsta, Wiesława i Stanisław Więckowscy

5. Zapowiedzi przedślubne

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7.  Przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę z Lublina do Częstochowy w dniach 03 – 14 sierpnia b.r. Można się zapisać w kancelarii parafialnej.

8. Społeczność Wojciechowska przeżywa w tych dniach kolejne Ogólnopolskie Spotkania Kowali. Kowale poprzez tę obecność i udział w warsztatach kowalskich ukazują piękno rzemiosła artystycznego. Dzisiejszy program rozpoczyna Msza Święta w której uczestniczą kowale różnego stopnia a także władze samorządowe i wojewódzkie.
Pragnę podziękować wszystkim obecnym na tej Eucharystii. Księdzu Krzysztofowi Klepce za wygłoszone Słowo Boże i posługę duszpasterską, Księdzu Krzysztofowi Szynalowi , dziekanowi, proboszczowi z parafii  Siedliska. Kowalom różnych godności i z różnych stron Polski, Władzom samorządowym, gościom i wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii.

9. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby: pogrzeb śp. Pauliny Kępka ze Stasina i Kazimierza Pazura ostatnio przebywający w hospicjium w Otwocku. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Pauliny zostanie odprawiona 06 sierpnia o godz. 7.00 oraz 18 intencji miesięcznych, natomiast za dusze śp. Kazimierza 08 sierpnia o godz. 7.00 i 2 intencje miesięczne  od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 14.07.2019. )