07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Siedemnasta Niedziela Zwykła 28 lipca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Siedemnasta Niedziela Zwykła 28 lipca 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
28.07.2019.
SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 lipca 2019

1. Trwa Tydzień św. Krzysztofa, który obchodzony jest w Polsce po raz dwudziesty, w tym roku w dniach 21-28 lipca. Tydzień św. Krzysztofa jest dobrą okazją do tego, aby zwrócić uwagę zarówno na bezpieczeństwo, jak i na niebezpieczeństwa, które czyhają na kierujących pojazdami na drogach. Prosimy o opiekę św. Krzysztofa, ponieważ nie wszystko zależy od naszych umiejętności czy wyposażenia pojazdu. Wiemy ze rzeczy materialne zawodzą i że mamy do czynienia z ludzka słabością. Pokora każe nam prosić o opiekę Bożą bo nasze życie nie jest tylko w rękach naszych. Święty Krzysztof przedstawiany jest  na obrazkach jako przenoszący przez rzekę na własnym ramieniu małego Jezusa. Można te wizję dostosować także do ludzkiej relacji z Bogiem – chce On nas nosić na swoich ramionach, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbywa się błogosławieństwo kierowców, podróżnych oraz błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji zbierane są do puszki ofiary na pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o 15:00 koronką do miłosierdzia Bożego. O 16:00 spowiedź. O 17:00 Msza Święta. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o NSNMP o godz. 17:00.

3. W czwartek, 1 sierpnia, mija kolejna. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.

4. W pierwszy piątek miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

•  29 VII – Święta Marta, siostra Łazarza i Marii (wspomnienie obowiązkowe);
•  31 VII – Święty Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe);
•  1 VIII – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).

29.07.

+Jan Czępiński (8m-c), zakończenie

+Zbigniew Mirosław

+Paulina Kępka

Rodzina Panasiuk ze Stasina

+Czesław (14r.), Julianna, Marian, Józef z Bednarczyków, Marianna, Władysław z Kowalczyków

7,00

+ Edward, Marianna Matyjasik, Stanisław, Leonard    z Barańskich, Wiesław Tarka

+Zygmunt Żydek (5r.),  zm. z rodz. Żydków, Nagnajewiczów i Mirosławów

+Edward Nowak (23r.), Agnieszka, Stanisław z Nowaków, Natalia, Tadeusz, Jan, Teresa z rodz. Nowaków i Kowalczyków

+Zofia Wanda Zawada (5r.), Irena Tomidaj, zm. z Rodziny

7,00

+Krystyna  Mirosław (9m-c)

17,00

+Jan Kwiatkowski (14r.), Maria, Czesław Kwiatkowscy

+Sławomir Górniak  (7m-c)

7..00

+ Jan Karbowniczek (5m-c)

+ Wojciech Staniak (7m-c)

Ślubna Eweliny Podlaskiej i Kamila Gajera

+Dziękczynno- błagalna w 20 r. ślubu Justyny i Andrzeja Nowaków

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

+Stanisław Piech, Edward Woźniak, Maria, Władysława, Janusz, Kazimierz z Piechów i Sochów

9,30

+Roman Wąchała (4r.)

11,30

+Stefan Bednarczyk (16r.), Genowefa, Mieczysław, Barbara,Jan, Bronisława z rodz. Bednarczyków i zm. z rodz. Ochniaków

+Janina, Jan, Kazimierz z Lipców, Stanisława, Wanda, Krzysztof, Ryszard z Popiołków i zm. z rodz. Czuchrytów

7. 5 i 6 sierpnia odbedzia się pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Pacławskiej, Miejsca Piastowego i Dukli. Zapisy w zakrystii po Mszach Świetych.

8. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali uroczystość odpustową ku czci św. Kajetana. W sobotę 10 sierpnia planujemy Mszę św. na cmentarzu. Będziemy porządkować groby naszych bliskich zmarłych. Pragnę serdecznie podziękować za sortowanie śmieci w miejscach do tego przeznaczonych. Bardzo proszę zwłaszcza tych, którzy jeszcze mają z tym problem aby dostosowali się do regulaminu.  Trawy, liście i ziemię kompostujemy. Dlatego usilnie proszę aby tam nie składać zniczy ani wieńców. Natomiast z worków foliowych wysypujemy  śmieci nadające się do kompostowania a reklamówki wrzucamy do worków, do których wkładamy wkłady plastikowe.

9. W najbliższy wtorek 30 lipca będą odebrane elektrośmieci t.j. artykuły AGD. (pralki lodówki, kuchenki mikrofalowe, telewizory, komputery itd.  Pozyskane w ten sposób  środki przeznaczone bedą na potrzeby misjonarzy z naszej diecezji. Elektrosprzęt można będzie składać na I parkingu obok klubu przedszkolaka.

10. Na parkingu koło marketu „Stokrotka” został zagubiony czarny portfel z dokumentami  i pieniędzmi. Ucziwego znalazcę prosi poszkodowany o zwrot Prosił, żeby dostarczyć zgubę do pracowników „Stokrotki” albo do zakrystii.
Zmieniony ( 27.07.2019. )