07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Niedziela Zwykła 18 sierpnia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Niedziela Zwykła 18 sierpnia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
18.08.2019.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 sierpnia 2019

1. Słowo Boże dzisiejszej XX niedzieli zwyklej stawia nam wymagania, które są trudne do zastosowania w naszym życiu. Głoszenie prawdy wymaga odwagi i może rodzić niezrozumienie a nawet zgorszenie. Chrześcijanin nie może cofnąć się przed solidnym wcieleniem Ewangelii w życie choćby to wymagało wielkiej ofiary.

• we wtorek 20 sierpnia – święty Bernard, opat cysterski, który w XII wieku wywarł ogromny wpływ na Europę. Został ogłoszony doktorem Kościoła;
• we środę, 21 sierpnia – święty papież Pius X, kierujący Kościołem na początku XX wieku. Nazywany jest często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele. W jego wspomnienie odnówmy największą cześć do Najświętszego z sakramentów;
• w czwartek, 22 sierpnia – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
• W sobotę 24 sierpnia  - apostoł należący do grona dwunastu

2. Zapowiedzi  przedślubne

3. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

19.08.

+Maria Bednarczyk (20 m-c)

+Bronisława Michalczak (3m-c)

+Krzysztof Pomorski  (5m-c)

+Stanisław Wąchała (15m-c)

+Zofia, Edward, Małgorzata z Nagnajewiczów, Jan, Marcin ze Stefaniaków Jan, Marianna ze Stefanków, Tomasz Malicki

+ Andrzej Sikora (2m-c)

+Wojciech Muciek (r.), Helena Muciek zm. z rodz. Mućków i Wąchałów

+Stanisław Litwiński (6 m-c))

+Józef Czerniec (5m-c)

+Marianna Czerniec (8 m-c)

+Dariusz (8r.), Jan (4r.), Stanisław (4r.),Irena (2r.) , z rodz. Kucabów

Dziękczynno – błagalna w intencji Pauliny Stachyry w 18r. urodzin

Dziękczynno- błagalna  w 80 r. urodzin Jana Mirosława

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

+Stanisław (15r.), Marianna, Józef Mirosław zm. z rodz. Mirosławów i Bieleckich

+Stanisław i Stanisława z Rollów i zm. z rodz. Rołłów

Dziękczynno-błagalna w intencji Janiny Bartoszcze w 80r. urodzin

w intencji dziękczynnej za tegoroczne plony

Dziękczynno- blagalna w 70r. urodzin dla Elżbiety Żurek

+Józef Jędrej (3r.), Helena, Wacław z Jędrejów

5. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia będziemy przeżywali dożynki parafialno – gminne.  Będziemy dziękować Bogu za tegoroczne zbiory i modlić się o Boże błogosławieństwo dla rolników i ich rodzin i wszystkich korzystających z ich pracy. Msza Święta przy wieży ariańskiej o godz. 12:00. Nie będzie Mszy Świętej w kościele o godz. 11:30.

6. W tym roku wykonaliśmy poważne i kosztowne inwestycje. Na przełomie maja i czerwca została pomalowana elewacja kościoła dzwonnicy  oraz bramy w parkanie. Wcześniej była przed malowaniem dobrze oczyszczona z brudu. Koszt ponad 20.000 zł. W lipcu i na początku sierpnia został wyłożony kostką brukową parking. Parking ma około 1000 metrów kwadratowych.  Metr kwadratowy kosztuje ponad 120 złotych.  Na te inwestycje zostały  przeznaczone  ofiary z racji wizyty duszpasterskiej w wysokości czterdziestu tysięcy złotych. Trzydzieści tysięcy złotych to ofiary częściowo z tacy i ofiary indywidualne od osób, które składały w czasie prac od 100 złotych do 1000 złotych od rodziny. Tym osobom bardzo serdecznie dziękuję ze poczuwały się do ofiarności. Zostało nam do spłacenia 70 tys. złotych. Tym, którzy by chcieli złożyć ofiary na pokrycie wydatków na te inwestycje o co bardzo proszę będę bardzo wdzięczny.

7. W dniach od 22 do 25 sierpnia w Garbowie odbywać się będą Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Organizatorzy serdecznie zapraszają na te spotkania. Bliższe informacje na plakacie w gablotce.

8. 14 września w sobotę planowana jest pielgrzymka jednodniowa do Częstochowy. Wyjazd o godz. 2 w nocy. Zapisy w zakrystii. Koszt 80 złotych.

Zmieniony ( 18.08.2019. )