07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 25 sierpnia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 25 sierpnia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
25.08.2019.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 sierpnia 2019

1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Niedziela dzisiejsza w naszej Gminie i Parafii jest dziękczynieniem za tegoroczne żniwa. Wyrażamy wdzięczność Bożej Opatrzności za plony, które w tym roku zebraliśmy. Uroczysta Msza Święta koncelebrowana  o godz. 12:00 przy wieży ariańskiej. Nie będzie mszy świętej w kościele o godz. 11.30.

2.Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość  Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8,00, 9,30 i 17,00 Serdecznie zapraszamy wiernych na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.

3. W czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy wiernych na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

27 VIII – św. Monika,
28 VIII – św. Augustyn,

26.08.

Uroczystość

NMP

Częstochowskiej

+Zofia Chemperek (2r.), Henryk Chemperek, Emilia Mrozik

+Teodora Stanisław, Waldemar zm. z rodz. Rejmaków i Piechów

+Sylwester Ptasiński  (2r.)

Żona

+Ryszard Kowalski (8m-c)

+Leokadia Mirosław (3m-c)

+ Feliksa Król (7m-c), zakończenie

+Kazimierz Trojanowski (15r.), Maria , Stefan, Henryk, Jadwiga, Józef Trojanowscy

+Waldemar Mirosław (7 m-c))

+Józefa Bednarczyk (3r.), Kajetan (47r.), Benedykt, Anna z Bednarczyków

+Eugeniusz, Stanisław, Zofia, Czesław z Pomorskich, Czesława, Władysław, Agnieszka ze Strawów

+ Bronisława, Paweł, Ryszard, Katarzyna, Michał z rodz. Mirosławów

Dziękczynno- błagalna , o zdrowie w 80 r. urodzin Stanisławy Sygnowskiej

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

+Danuta Marcinkowska

+Marianna  i Bronisław z Kowalczyków

Teodozja, Jan, Zbigniew z Wolaków

+Jacek, Leszek (7r.) Edward z Chęciów, Sylwester Ptasiński

5. Zapowiedzi przedślubne

7. W przyszłą niedzielę 1 września  odbedą się uroczystości odpustowe w Wąwolnicy. Tradycyjnie już udamy się w pieszej pielgrzymce do sanktuarium M. B. Kębelskiej powierzając jej nasze intencje. Wyjście spod kościoła o godz. 7.45. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszki ofiary na misje.

8. W przyszły poniedziałek 2 września  rozpoczniemy Nowy Rok Szkolny. Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego w przyszły poniedzialek 2 września o godz. 8.15.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na parking przykościelny z kostki brukowej od ubiegłej niedzieli wpłynęło 1000 zlotych.

10. 30 sierpnia w piątek w ośrodku zdrowia „Medykon” w Bełżycach odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Podziękowanie ks. Bartkowi Zwolińskiemu.

Zmieniony ( 25.08.2019. )