07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 8 września 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 8 września 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
07.09.2019.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2019

1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

2. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy. Będziemy się o to modlić w czasie niedzielnych nieszporów, na które serdecznie zapraszamy.

3. Pierwszego września rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. W tym roku szkolnym i katechetycznym a w przyszłym kalendarzowym na wiosnę zostanie udzielony w naszym kościele Sakrament Bierzmowania uczniom klas I -ch szkół ponadpodstawowych, klas VIII – ch oraz klas VII – ch szkół podstawowych. W związku z tym spotkanie z ich rodzicami odbędzie się w najbliższą środę o godz. 16:00 w sali katechetycznej. Rodziców na to spotkanie serdecznie zapraszam.

4. W środę przed wieczorną Mszą Świętą zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

+Kazimierz Pomorski (6m-c)

+Jan Jędrej (19r.)

+Danuta, Czesław, Lidia, Katarzyna, Michał, Zofia, Władysław, Anna, Michał z rodz. Bednarczyków, Bieńków i Mirosławów

+Jan Niedziela (3m-c)

+ Helena Jaworska (5m-c)

+Jan Żaba (20r.) , Antonina, Michał, Stanisław, Agnieszka z rodz. Żabów

+Genowefa Szot (6 m-c))

+Kazimierz Ozimek (4m-c)

+Marianna Pomorska (10r.), zm. z rodz. Pomorskich Filipiaków i Kępków

+Henryk Trojanowski (1r.)

+ Janusz Marek (1r.)

+Marianna i Władysław Matras

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

+Edmund (3r.), Helena, Stanisław z rodz. Mirosławów, Helena, Stanisław, Jan z rodz. Mućków

+Wacława, Jan z Marczyńskich, Michał Gryszko

Dziękczynno – blagalna w 35 – lecie ślubu  Anny i Zbigniewa Ptasińskich

+Kazimierz Iwaniak (2r.),  zm. z rodz. Chudzików i Iwaniaków

7. Sześcioletnia formacja seminaryjna służy odpowiedniemu przygotowaniu alumnów do Kapłaństwa. Opiera się ona na 4 zasadniczych elementach: formacji ludzkiej, duchowej, intelektualnej i  duszpasterskiej.
W ramach formacji duszpasterskiej ośmiu alumnów po czwartym roku naszego seminarium  odbywają praktyki w różnych parafiach naszej archidiecezji. Również i nasza parafia otrzymała alumna.
Praktykę duszpasterską w naszej parafii odbywa alumn Maciej Głębocki pochodzący z Lublina.
Serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy owocnych natchnień Ducha Świętego i pięknego czasu parafialnej formacji.

8. Autokarowa pielgrzymka  do Częstochowy wyruszy z najbliższego piątku na sobotę o godz. 2-ej w nocy. Autokar będzie podstawiony przed 2 – ą w nocy na parkingu przed kościołem. Prosimy o wpłatę w wysokości 80 złotych.

9. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

Zmieniony ( 07.09.2019. )