07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 15 września 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 15 września 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
15.09.2019.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  15 września  2019 r

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas tylu pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw naszego umiłowanego Jana Pawła II, a także Benedykta XVI, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich… Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. We środę będziemy obchodzić Uroczystość ku czci św. Stanisława Kostki. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na tę uroczystość. Mimo upływu stuleci Stanisław Kostka jest  nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

3. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy św.17.00, natomiast o 16.00 spotkanie z kandydatami na ministrantów.

4. W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

5. W sobotę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

+Maria Bednarczyk (21m-c)

+Wladysław (20r.), Feliksa (6r.) z Ceglarzów, Janina Mirosław (19r.)

+Marianna Kowalczyk (7m-c), zakończenie

+Bronisława Michalczak (4m-c), zakończenie

+ Krzysztof Pomorski (6m-c)

+Bronisława, Franciszek, Agnieszka, Jan  i zm. z rodz. Jakóbczyków Helena i Michał z Plisów i zm. z tej rodz.

+Helena, Alojzy, Marianna, Jan, Zofia i zmarli z rodzin Rynkowskich i Palaków

+Stanisław Wąchała (16m-c)

+Maria Trojanowska

Rodzina Szałatów

+Józef Czerniec (6m-c), zakończenie

+Bolesław (20r.) Janina, Eleonora, Julia, Antoni Gębal, Jadwiga, Franciszek Putowscy, Leokadia i Aleksander Kłoda

+ Genowefa Jędrej (7r.)

Ślubna Małgorzata Nowak i Mariusz Nowak

+Helena, Józef Mirosław, Jan Gąska

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

+Mariusz Madej

Rodzice i Rodzeństwo

+Wacław, Tadeusz, Marianna, Stanisław z Jędrejów  i Tomczyków

Dziękczynno – blagalna w 25 – lecie ślubu Katarzyny i Romana

+Maria Ingrunt, Leokadia i Jan Zabiegły

•  16 IX – Święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe);
•  20 IX – Święci Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem

8. W przyszłą niedzielę bedą zbierane do puszki ofiary na „Fundusz Ewangelizacyjny w Środkach Masowego Przekazu”.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na spłacene długu za parking z kostki brukowej. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 2800 zł.

10. W poniedziałek o godz. 17:30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III -ch , przed Pierwszą Komunią Świętą.

Zmieniony ( 15.09.2019. )