05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 6 października 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 6 października 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
05.10.2019.
DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 października 2019

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele październikowym nabożeństwie. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe jest odprawiane po Mszy Świętej o godz. 17:00 , natomiast w niedzielę po Mszy Świetej o godz. 11:30. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Błogosławiony Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada już jutro, 7 października. W tym roku poszczególne wspólnoty w parafii przewodniczą w odmawianiu różańca. I tak proszę aby w wraz z rozważaniami prowadzili:
- w poniedziałek członkowie Kółka Różańcowego św. Katarzyny- we wtorek ministranci
- we środę Legion Maryi
- w czwartek Rada Duszpasterska
- w piątek Akcja Katolicka
- w sobotę Kółko Różańcowe św. Maksymiliana Kolbe

4. Jutro w poniedziałek 7 października we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klas III przygotowujących się do  I Komunii Świętej.

5. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę katecheza dla kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej o godz. 9:30.

6. Zapowiedź przedślubna

+Jan Pawlak (5m-c)

+Mieczysław Tomczyk

+Kazimierz Pomorski (7m-c)