05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 20 października 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 20 października 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
19.10.2019.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 października 2019

1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, Przeżywamy ją w miesiącu październiku poświęconym misji.

2. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

3. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej o godz. 17:00, natomiast od środy do końca miesiąca codziennie w dni powszednie o 16:30 przed Mszą Świętą, a w niedziele po Mszy Świętej  o godz.11:30. Spowiedź w dni powszednie  przed nabożeństwem różańcowym o 16:15. Ze względu na krótszy dzień jak już zauważyliśmy różaniec w dni powszednie od środy włącznie będzie przed Mszą Świętą czyli o 16:30. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy.

4. W tym roku poszczególne wspólnoty w parafii  przewodniczą w odmawianiu różańca. I tak proszę aby wraz z rozważaniami prowadzili:

w poniedziałek     -  Kółko Różańcowe św. Barbary

we wtorek            -   Kółko Różańcowe św. Maksymiliana

we  środę             -    Legion Maryi

w czwartek          -    Kółko Różańcowe św. Katarzyny

w piątek              -    Uczniowie klasy V

w sobotę              -    Klub Seniora

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•  22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, którego większości z nas nie trzeba przypominać; ale warto wspomnieć, że był on pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski (wspomnienie obowiązkowe).

5.  Intencje mszalne:

+Henryk Cabań i zm. z rodz. Cabaniów i Czernieców

+Henryka Mirosław  (30 dzień po śmierci)

+Stanisław Stachyra (r.)

+Stanisław Litwiński (8m-c))

+ Stanisław Wąchała (17m-c), zakończenie

+Stanisław Chrzanowski (16r.), Jan, Janina, Jan, Józefa z Chrzanowskich, Czernieców, Henryk, Marianna z Sobczyków

+Andrzej Sikora (4m-c)

+Kazimierz Pluta (2m-c)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Mikołaja Niedzieli w 1r. urodzin

+Marianna Czerniec (10m-c), zakończenie

+Leokadia Mirosław (5m-c)

+Maria Trojanowska (2m-c)

+Ryszard Kowalski (10m-c)

+ Bogumiła Niedziela (2m-c)

+Maria, Henryk, Michał z Borowskich

Uroczystość

Poświęcenia

Kościoła

+Leszek Mirosław (2r.)

+Franciszek (30r.), Agnieszka, Helena, Andrzej, Szczepan, Tomasz z Mirosławów, Karolina i Józef ze Stachyrów

+Stanisława, Bronisław, Zbigniew Staniak, Kazimierz Mirosław

+Tadeusz Mirosław (8r.)

Żona

7. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary w wysokości 1100 zł jakie wpłynęły od ostatniej niedzieli na spłacenie długu za parking z kostki brukowej.

8. Zbliżają się święta. Uroczystość W. Świętych i Dzień Zaduszny. W Uroczystość W. Świętych o godz. 14:30 będzie odprawiona Msza Święta na cmentarzu grzebalnym za naszych bliskich zmarłych poprzedzona modlitwą różańcową. Przez cały listopad w niedziele przed Mszami Świętymi będziemy modlić się za naszych zmarłych poleconych w wypominkach. Do każdej rodziny dotrze kartka wspominkowa. Na kartce jest zaznaczony dzień i godzina modlitwy za zmarłych. Gdyby dzień lub godzina nie odpowiadały można skreślić i napisać taki dzień i godzinę odpowiednią dla uczestniczących w tych modlitwach.

9. Ogłoszenie z Gminy

10. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Heleny Pietras z Palikij II. Msza św. w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 18 listopada o godz. 7:30, a następnie 5 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Jutro w poniedziałek o godz. 12:00 pogrzeb śp. Zbigniewa Barana z Wojciechowa Kol. V, natomiast o godz. 14:00 pogrzeb śp. Mariana Jośko z Maszek. Pomódlmy się...

Zmieniony ( 19.10.2019. )