05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 3 listopada 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 3 listopada 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
02.11.2019.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 listopada 2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych” – communio sanctorum, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Communio sanctorum zobowiązuje do wzajemnej miłości żywych i umarłych. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W każdą niedzielę listopada przed mszami świętymi modlimy się też za zmarłych poleconych w wypominkach. Niech nie zabraknie imion i nazwisk naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

3. Pragnę serdecznie podziękować za wspólne odmawianie różańca w miesiącu październiku. Szczególnie jestem wdzięczny poszczególnym grupom parafialnym za przewodnictwo tej modlitwie  w dni powszednie. Kółkom Różańcowym, Legionowi Maryi, Akcji Katolickiej, Klubowi Seniora, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Uczniom Szkoły Podstawowej i wszystkim uczestnikom nabożeństw różańcowym. Serdecznie też dziękuję za sprzątanie terenu wokół kościoła i alei kasztanowej. Także dziękuję za piękne przeżywanie wiary w tych świętych początkowych dni  listopada kiedy to uczestniczyliśmy tak licznie w Eucharystii w procesjach żałobnych i licznie przystępowaliśmy do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W dniu dzisiejszym po mszach świętych są zbierane do puszek ofiary na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”

4. W sobotę, 9 listopada, w naszej parafii  przypada odpust ku czci Św. Teodora. Msze Święte w godzinach o 8:00, 9:30, 12:00 i 17:00. Suma odpustowa o godz. 12:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy i procesji zwłaszcza na godz. 12:00. Tradycyjnie liczę na obecność orkiestry, strażaków, Legionu Maryi, Akcji Katolickiej, kobiet w strojach regionalnych. Zwracam się z prośbą o uczestnictwo w miarę możliwości w Eucharystii o godz. 12:00.  Odpust jest wizytówką parafii. Będziemy gościć wiele osób spoza parafii w tym też i księży w czasie sumy dlatego niech nas na tej Mszy św. O godz. 12:00 nie zabraknie. Jednocześnie pragnę przypomnieć, ze dzień odpustu jest wielką uroczystością, ponieważ to są imieniny parafii i czcimy głównego naszego patrona, dlatego trudno sobie wyobrazić, żeby w tym dniu ktoś z parafian opuścił mszę świętą. Ci, którzy pracują w urzędach lub zakładach pracy mogą uczestniczyć we mszy Świętej o godz. 17:00.

+Stanisław Jędrej  (20r.), Marek Jędrej

+Teresa, Agnieszka, Stanisław, Andrzej Lewandowscy, Helena Bolesław z Kotarskich, Regina, Jan, Franciszek, Julia z Kołodziejów, Maria, Józef z Kowalczuków

+Zofia Mirosław (7r.) zm. z rodz. Szotów, Deptów i Mirosławów

+Sławomir Górniak (10m-c)