05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 10 listopada 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 10 listopada 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
10.11.2019.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA  10 listopada 2019

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

2. Jutro w poniedziałek 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona jutro 11 listopada o godz. 9:30. Zapraszam na te Mszę Świętą wszystkich wiernych szczególnie młodzież i dzieci. Liczę na obecność orkiestry strażackiej. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 wysłuchamy krótkiego programu artystycznego w wykonaniu członków Klubu Seniora. Następnie odbędzie się przemarsz z Kościoła pod pomnik poległych walczących o niepodległość naszej Ojczyzny.

3. W naszym kościele przez cały listopad w niedziele przed Mszami Świętymi modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Pamiętajmy o naszym obowiązku modlitwy za zmarłych.

•  11 XI – Święty Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim (wspomnienie obowiązkowe);
•  12 XI – Święty Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe);
•  13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).

Święto

Niepodległości

+Łukasz Dados (3r.), Marian Dados (15m-c)

w intencji Ojczyzny

+Kazimierz (4r.), zmarłych z rodz. Drumblewskich, Kalickich i wszystkich zmarłych z tych rodzin

+Henryk Trojanowski  (14m-c)

+Helena Jaworska (7m-c)

+Irena Maj (30r.), zm. z rodz. Michałków, Janiszków, Mącików i Jędrejów

+Janusz Marek (14m-c)

+Kazimierz Ozimek (6m-c)

+Wiesława (4r.), Stanisław Więckowscy, Maria, Jan Hetman

+Stanisław Mirosław

+Jan Niedziela (5m-c)

+Janina, Marian, Zbigniew Czępińscy, Tadeusz, Jan Mirosław, zm. z rodz. Czępińskich i Plutów

+Hieronim (20r.), Marian (13r.) Maciąg, Józefa, Józef, Jan, Józefa, Mikołaj Mirosław, Anna, Antoni Jóźwik

+Marian Jośko (30 dzień po śmierci)

+Zbigniew Baran (30 dzień po śmierci)

+Genowefa Szot (8m-c)

+ ślubna Monika Grzybek i Piotr Grzybek

+Jan Sapała (24r.), zm. z rodz. Sapałów

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

+Jan Muciek (6r.)

+Wanda Kowalczyk (40r.), Zofia, Józef Poniatowscy, Jan, Edward Nalewajko

W intencji Legionu Maryi

+Stanisław i Stanisława Rollów

6. Mieszkańcy Gminy Wojciechów proszą o włączenie się w akcję zbierania podpisów przeciwko realizacji inwestycji budowy masztu telefonii komórkowej sieci PLAY w okolicy krzyża w kierunku na Romanówkę.

7. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na spłacenie długu za parking  z kostki brukowej. Złożyło ofiary 3 rodziny w wysokości 400 zł.

Zmieniony ( 10.11.2019. )