05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 17 listopada 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 17 listopada 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
17.11.2019.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 listopada 2019

1. W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu, świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

2. Przypominam, że w naszym kościele przez cały listopad w każdą niedzielę przed Mszami Świętymi modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych Parafian!

3. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:30 będziemy przezywać 25 – lecie kapłaństwa Ks. Mariusza Nakoniecznego naszego rodaka. Będziemy dziękować Opatrzności Bożej za 25 lat służby Bogu i Kościołowi. W imieniu ks. Mariusza serdecznie zapraszam wiernych na tę uroczystość.

•  18 XI – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości;
•  19 XI –Błogosławiona Salomea (†1268), zakonnica, córka Leszka Białego, która poślubiła węgierskiego księcia Kolomana, a po jego śmierci wstąpiła do klarysek
•  20 XI – Święty Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem (wspomnienie obowiązkowe);
•  22 XI – Święta Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych

+Maria Bednarczyk (23m-c)

+Helena Pietras (30 dzień po śmierci)

+Celina (8r.), Zofia, Wiktoria, Ludwika, Kajetan z rodz. Mirosławów

+Krzysztof Pomorski   (8m-c)

+Halina Nowak (2m-c)

+Henryka Mirosław (2m-c)

+Bolesław Kozak (38r.), Genowefa Kozak, Józef, Aniela Trojanowscy, Bronisława i Edward Woźniak

+Andrzej Sikora (5m-c)

+Czesław, Zofia, Jan z Mućków, Andrzej, Karolina z Mirosławów, Edward, Zofia, Antoni z Rybickich i zmarłych z tych rodzin

+Stanisław Litwiński (9m-c)

+Teodozja, Jan, Zbigniew z Wolaków

+Zenon Mirosław (20r.) Maria, Jan z Mirosławów

Córka

+Józefa Wartacz (1r.), Czesław Wartacz (9r.)

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

+Stanisław, Genowefa Tomczyków, Andrzej Cegliński

+Bronisław Baranowski (11r.)

W intencji Akcji Katolickiej

+Wacław Jędrej (r.), Helena, Józef z Jędrejów

6. Serdecznie dziękuję za ofiary na spłacenie długu za parking z kostki brukowej. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 600 zł od 4 rodzin.

7. Wójt Gminy Wojciechów zaprasza na bezpłatne badania epidemiologiczne stanu zdrowia  jamy ustnej. Badaniem objęta jest populacja osób dorosłych w wieku 65 – 74 lata. Badania odbędą się w dniu 4 grudnia (środa) w godzinach od 10 do 12:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wojciechów. Zapisy osobiście lub telefonicznie do 4 grudnia do godz. 9:00 w Sekretariacie Urzędu Gminy.

8. Urząd Gminy zaprasza do udziału w projekcie „ z komputerem na tak”. Jest to cykl bezpłatnych szkoleń komputerowych  dla osób w wieku od 25 do 74 lat. Tel. 81 5177241

9. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby. Pogrzeb  śp. Stanisława Staniaka z Wojciechowa Kol. I i Stanisławy Grelowskiej również z Wojciechowa Kol. I Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Stanisława zostanie odprawiona 13 grudnia o godz. 7:00 rano, oraz 5 intencji miesięcznych, za dusze sp. Stanisławy 16 grudnia o godz. 7:00 i 3 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się…

Zmieniony ( 17.11.2019. )