29.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika 26 grudnia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie

Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika 26 grudnia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
26.12.2019.

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA 26 grudnia 2019

1. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.

2. Mimo nuty smutku dzisiejszego święta, nadal radujmy się czasem Bożego Narodzenia. Zapraszam do udziału w codziennej świątecznej Eucharystii oraz we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. W wielu polskich kościołach tradycyjnie śpiewamy je aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, nazywanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

3. Składane dziś na tacę w całej Polsce ofiary będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. W oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy kolejne święta. Jutro, 27 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty.  W tym dniu poświęcenie i rozdanie wina na każdej Mszy Świętej. 28 grudnia, Świętych Młodzianków Męczenników. Właśnie tego dnia w osobistych modlitwach pamiętajmy o dzieciach nienarodzonych.

5. 29 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. W tym dniu będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Ukrainie

6. W naszej parafii w tym tygodniu rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Zechciejmy dobrze się przygotować do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Skorzystajmy z okazji, aby porozmawiać o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze do chrześcijańskiego życia. Ofiary z racji kolędy będą przeznaczone na zabezpieczenie przeciwpożarowe i przeciwwłamaniowe naszej świątyni. Plan kolędy jest następujący:

Sobota 28 grudnia:             1. Miłocin i Palikije II (od P. Wagnerów i Żuchników)
                                          2. Palikije II (od P. Celejów do P. Owczarskich)

Poniedziałek 30 grudnia:  1. Maszki pod Miłocinem
                                        2.  Maszki pod Sadurkami
                                        3. Maszki  za szkołą i mleczarnia (od P. Stachyrów do P. Pomorskich )

Wtorek 31 grudnia:         1. Wojciechów Kol. V (od P. Grelowskich do P. Rejmaków)
                                       2. Stary Gaj
                                       3. Nowy Gaj

Czwartek 02 stycznia:      1. Wojciechów za rzeką  ( od P. Czępińskich)
                                        2. Wojciechów  (od wieży do zejścia
                                        3. Wojciechów Kol. V (od P. Józefa Kurka

Piątek 03 stycznia:           1. Ignaców (od Wojciechowa)
                                        2. Ignaców (od Bełżyc)
                                        3. Cyganówka

Sobota 04 stycznia:           1. Wojciechów Kol. V od P. Tarkowskiego
                                         2. Maszki wieś

Prosimy o pojazdy samochodowe na godz. 8:30. Ofiary z racji kolędy będą przeznaczone na spłacenie długu z kostki brukowej. Jak już ogłaszałem 18 sierpnia dług  za wykonanie parkingu z kostki brukowej wyniósł 70 tysięcy złotych. Od tamtej pory 128 rodzin na przeszło 800 rodzin złożyło ofiary na sumę 19 tysięcy złotych. Ofiary z racji opłatków wyniosły12 tysięcy złotych. Zostało do spłacenia 39 tysięcy złotych. Bardzo serdecznie dziękuję tym którzy poczuwają się do odpowiedzialności za funkcjonowanie parafii i uczestniczą w jej życiu.

Zmieniony ( 26.12.2019. )