05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
01.01.2020.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2020

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2020 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie, ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło i Początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od Zwiastowania, poprzez Betlejemską Noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło Odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

2. W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Pawła VI (list z 1967 r.) jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. A my, jako powołani do głoszenia wobec świata Chrystusowej Ewangelii, nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

3. W dniu wczorajszym z imieniem Maryi i Jezusa pożegnaliśmy stary rok. W ubiegłym roku udzielonych zostało w naszej parafii 30 chrztów, Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 49 wiernych.  Sakramentalne TAK w naszym kościele powiedziało 11 par. Do Pierwszej Komunii przystąpiło 24 dzieci. Rozdaliśmy 43 tysięcy Komunii Świętej.

4. U progu tego nowego kalendarzowego roku życzymy otwarcia się na  Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2020, dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!

Zmieniony ( 01.01.2020. )