05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Po Narodzeniu Pańskim 5 stycznia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Po Narodzeniu Pańskim 5 stycznia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
05.01.2020.

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5 stycznia 2020

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte o godz. 8:00, 9:30, 11:30 i 17:00  Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 wyruszy z naszej świątyni Orszak Trzech Króli w kierunku remizy strażackiej. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 spotkanie opłatkowe w sali konferencyjnej na plebanii dla Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej i Legionu Maryi.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą na tacę pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych (inicjatywy edukacyjne, zdrowotne czy cywilizacyjne).

4. Rozpoczęliśmy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafialnej wspólnoty. Plan kolędy na nadchodzący tydzień przedstawia się następująco:

Wtorek:          7 stycznia    1.  Wojciechów  (od Gliwki do Rodziny Kwiatkowskich)
                                           2.  Stasin

Środa:            8 stycznia    1. Maszki za lasem i Wojciechów Kol. V

Czwartek:      9 stycznia    1.  Maszki szkoła,  od 15.00 Wojciechów Plizin

Piątek:         10 stycznia:    1. Tomaszówka

Sobota:        11 stycznia      1. Maszki Zagrody

Prosimy o pojazdy samochodowe na godz. 8.30

5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

Uroczystość Objawienia Pańskiego

+ Janina, Kazimierz, Jan, Antoni, Marianna z Lipców Rozalia i Jan z Wójcików

+Jan Bednarczyk (4r.), Władysława, Władysław Maria, Franciszek z Bednarczyków

Za parafian

+Antonina, Kazimierz z Ostrowskich Józefa i Czesław Węgorowscy

+Dariusz Karbowniczek (3m-c)

+ Stanisław, Helena, Tadeusz (8r.) Nalewajko

+Stanisław Wiesław Muciek (5m-c)

+Katarzyna, Tomasz, Stanisław z rodz. Wąchałów, Rozalia, Franciszek, Stefan z rodz. Szewczyków

+Aleksander i Apolonia Mirosław

Córka

+Krystyna (19r.) zm. z rodzin Deptów, Szotów i Mirosławów

+Stanisław Żak (30 dzień po śmierci)

+Genowefa Szot  (10 m-c)

+Kazimierz Ozimek (8m-c), zakończenie

Ślubna Monika Godzik i Bartłomiej Wrona

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Marii i Jana Piróg w 40r. ślubu

NIEDZIELA CHRZEST PAŃSKI

+Marta Szabelska (4r.) Stanisław, Stanisława, Zdzisław, Jan, Henryk z rodz. Szabelskich z rodz. Mirasów, Zyzików, Szlantów i Łozińskich

+Leszek Czępiński (2r.)

+Wanda i Józef Łuka oraz zm. z tej rodziny i z rodz. Długokęckich i Seroków

+Halina (1r.), Edward (2r.) z Mirosławów

8 Ogłoszenie Urzędu Gminy

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.

Zmieniony ( 05.01.2020. )