05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Zwykła 19 stycznia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Zwykła 19 stycznia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
19.01.2020.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 stycznia 2020

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.

2. Wczoraj, 18 stycznia, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to ważna inicjatywa, gdyż od jedności Chrystusowego Kościoła zależy skuteczność głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. W sobotę, 25 stycznia, przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Odpust w Bełżycach. Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która wybrawszy Chrystusa, odrzuciła wszelkie inne propozycje małżeństwa, choć jej uroda zachwycała wielu, i z tego powodu jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku; jest patronką dzieci, panien i ogrodników (wspomnienie obowiązkowe);
• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe).

+ Józefa Czępińska (2m-c)

+Helena Pazur

Siostra Irena i brat Edmund z rodziną

+Andrzej Sikora (7m-c)

+ Marian Jośko (3m-c)

+Marian Mirosław (6r.)

+Zofia Ozimek, Stanisław Ozimek, zm. z rodz. Wąchałów

+Kazimierz Pluta (5m-c)

+Dariusz Karbowniczek

Koledzy i koleżanki ze Szkoly Podstawowej w Matczynie wraz z wychowawcami

+Irena i Henryk Nowakowscy

+Ryszard Kowalski  (13 m-c)

+Aleksander Depta, zm. z rodz. Walczaków, Deptów i Pyziów

ZWYKŁA

+Edward Baran (9r.)

+Jan Chęć, Tadeusz Gawron

+Piotr Sągala (9r.)

+Feliksa Król (1r.)

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7. We środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Pragniemy serdecznie podziękować mieszkańcom naszej parafii za serdeczne przyjęcie, życzliwość i rodzinny klimat  tych duszpasterskich spotkań i za ofiary. Zebranych zostało około 45 tysięcy złotych. Ofiary te zostały przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z budową parkingu.  Dodatkowo również były składane ofiary na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem parkingu. Dług w całości został spłacony.

8. Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojciechowie informuje, że w czwartek 23 stycznia w godzinach od 8:00 do 15:00 będzie wydawana w remizie strażackiej żywność dla osób które korzystają z tej pomocy.

9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Pazur z Maszek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 7 lutego o godz. 7:00 oraz 5 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. We środę o godz. 11:00 pogrzeb śp. Marii Olesiejuk z Bełżyc. Natomiast o godz. 14:00 pogrzeb śp. Henryki Zaborskiej z Wojciechowa.

Zmieniony ( 19.01.2020. )