05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzecia Niedziela Zwykła 26 stycznia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Zwykła 26 stycznia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
26.01.2020.

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 stycznia 2020

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami.

2. W tym tygodniu przypada, pierwsza sobota miesiąca. W każdą  I sobotę miesiąca czcimy Matkę Najświętszą  modlimy się o poszanowanie życia i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza Święta o godz. 17:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę.  Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne składając ofiarę na tacę.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania

+ Bogumiła Niedziela (5m-c)

+Halina Jędrej (4m-c)

+Katarzyna (35r.), Paweł, Anna, Stanisław, Józef, Stanisława, Anna, Benedykt z Bednarczyków, Anna (37r.), Paweł, Czesława, Teresa, Kazimierz, Jan, Danuta z Bartoszczów, Wojciech, Małgorzata  z Mućków

+ Maria Trojanowska  (5m-c)

+Eugeniusz Czępiński (2m-c)

+Marianna Mirosław (4r.), Wacław, Franciszek, Feliksa z Mirosławów, Jan, Anna, Wacław z Jośków

+Janina (1r.) i Piotr Czępińskich , Anna, Władysław Przepiórka

+Danuta Żuchnik (5m-c)

+Eugeniusz Czępiński

Rodzina Wróblewskich z Bełżyc

+Marianna (21r.), Henryk, Stefan, Jan, Stefan z Sobczyków, Janina, Jan, Stanisław, Henryk z Chrzanowskich

Dziękczynno – błagalna w 80r. urodzin Henryka Jakubczyka

OFIAROWANIE PAŃSKIE

+Maria, Kazimierz Szczupaczyńscy, Krystyna, Edward Cicheccy

+Jan , Helena Jośko

+Helena, Wacław, Józef z Jędrejów

+Maria, Stanisław Czępińscy, Henryk, Czesława Muciek – Szewczyk, Krystyna Mirosław

•  27 I ─ błogosławiony  Jerzy Matulewicz (1871 – 1927), biskup odnowiciel Zgromadzenia Marianów
•  28 I – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
•  31 I – Święty Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe).

7. W zakrystii są do nabycia gromnice.

8. Ogłoszenie NZOZ

9. W ubiegłym tygodniu  odbyły się 2 pogrzeby. Pogrzeb śp. Marii Olesiejuk z Bełżyc i Henryki Zaborskiej z Wojciechowa Msza Święta w 30 dzień po śmierci za duszę śp. Marii zostanie odprawiona 14 lutego o 17:00 i 6 intencji miesięcznych, za duszę śp. Henryki 13 lutego o 17:00 i 3 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się za tych zmarłych …

Zmieniony ( 26.01.2020. )