05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Ofiarowanie Pańskie 2 lutego 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Ofiarowanie Pańskie 2 lutego 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
01.02.2020.

OFIAROWANIE PAŃSKIE 2 lutego 2020

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania. Po mszy Świętej o godz. 11:30 adoracja N.S. i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności.

3. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego. O 16:00 okazja do spowiedzi. Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17:00.

+ Jan Karbowniczek (11m-c)

+Kazimiera Gorgol (4m-c)

+Kazimierz Mirosław (4m-c)

+Stanisław, Stanisława, Rozalia, Tomasz z rodz. Chudzików, Helena, Stanisław, Jan, Henryk z rodz. Rynkowskich

+Helena Siwiec (30 dzień po śmierci)

+Maria, Czesław, Stanisław Grygliccy

+Irena Mirosław (4m-c), zakończenie

+Stanisława Sygnowska (2m-c)

+Helena Pazur (30 dzień po śmierci)

+Józef Rejmak (5r.)

+Stanisław Żak (2m-c)

+Stanisława Sikora (2m-c)

+Dariusz Karbowniczek (4m-c)

+Wiesław Stanisław Muciek (6m-c)

V NIEDZIELA

ZWYKŁA

+Leszek Nagnajewicz (9r.)

+Irena Borowska, Jan, Małgorzata Golianek, Helena i Kazimierz Wieczerzak

+Beata Sikora (4r.), Mariusz Sikora

+Regina i Jan z Wąchałów

•  5 II – św. Agata, dziewica i męczennica, szczególna patronka Sycylii we Włoszech; ze względu na swoje męczeństwo, podczas którego odcięto jej piersi, może też być wzywana jako wspomożycielka kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi. W tym dniu po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się poświecenie wody, chleba i soli.
•  6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy japońscy z XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe).

Zmieniony ( 01.02.2020. )