05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Zwykła 16 lutego 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Zwykła 16 lutego 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
15.02.2020.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 lutego 2020

1. W dzisiejszą, szóstą niedzielę w ciągu roku, w cyklu „A” czytamy Ewangelię wg św. Mateusza. Dziś Jezus, kontynuując swoje nauczanie określane jako „Kazanie na górze”, zwraca naszą uwagę na relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie. Warto, byśmy się im przyjrzeli. Może jest coś, co można by w tych relacjach ulepszyć, poprawić. A może jest coś, co należałoby naprawić? Wykorzystujmy w tym celu czas, który jest nam dany, nie tylko w rozpoczynającym się dziś tygodniu.

2. Zwróćmy też uwagę na pogłębianie naszej wiary. Zechciejmy zatem sięgnąć po lekturę Katechizmu Kościoła Katolickiego wraz z komentarzami do niego lub też po inne pozycje książkowe czy też po prasę katolicką zwłaszcza po „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

3. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Święto to jest z jednej strony aktem wdzięczności Rzymian za to, że św. Piotr wyróżnił ich miasto tak chlubnie, z drugiej zaś strony jest okazją dla wiernych Kościoła okazania następcom św. Piotra wyrazów szacunku i hołdu. Tron, na którym zasiadał św. Piotr, obecny stale w kościele, gdzie papież odprawia nabożeństwa i sprawuje liturgię dnia, jest nieustannym świadectwem, że biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusa, jaką miał Piotr, że następcami Piotra mogą być tylko biskupi rzymscy. I my w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować.

+ Krzysztof Pomorski  (11m-c)

+Halina Nowak (5m-c)

+Helena Pietras (4m-c)

Marianna Kowalczyk (1r.), zm. z Kowalczyków  i Jośków

+Marian Jośko (4m-c)

+Krzysztof, Tadeusz, Czesław z  Pomorskich, Stefania, Józef, Czesław, Maria, Halina Woś, zm. z rodzin Pomorskich, Węgorowskich i Wosiów

+Zbigniew Baran  (4m-c)

+Jan Jóźwik (18r.)

+Stanisław Litwiński (1r.), Ewa i Czesław Litwińscy

+Eugeniusz, Janina z Nowaków, Stanisław, Marianna z Tomczyków, Stanisław, Agnieszka z Nowaków, Antoni Wesołowski

+Czesław Kowalski (16r.)

+Maria Bednarczyk  (26m-c)

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

+Genowefa (2r.), Józef z Kamińskich

+Stanisław i Aleksander z Kowalczyków

+Stanisław (35r.), Wiesława z Więckowskich, Jan i Maria z Hetmanów

+Tadeusz Jędrej (3r.)

5. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

6. W ubiegłym  tygodniu odbył się pogrzeb śp. Aliny Sułek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 9 marca o godz. 7:30 oraz 1 intencja miesięczna od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się…

Zmieniony ( 15.02.2020. )