05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piąta Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
29.03.2020.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek miesiąca i w pierwszą sobotę miesiąca Msze św. wotywne wraz z litaniami o godz. 17:00.

3. Spowiedź święta każdego dnia przed Mszami świętymi. Rano 15 minut przed godz. 7:00. Po południu pół godz. przed godz. 17:00. Do spowiedzi przystępujemy zachowując ostrożność nie tworząc kolejek. Podchodzić należy do konfesjonału gdy poprzedni penitent opuści miejsce spowiedzi i odejdzie na bezpieczną odległość. Jeżeli zobaczymy, ze już jest kilka osób (maksymalnie 5) chętnych do spowiedzi przyjdźmy w późniejszej porze lub następnego dnia.

4. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych i kościelnych od 25 marca w każdej mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie  do 5 osób nie licząc osób sprawujących posługę.  Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących mają to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencje mszalne. Przy wejściu do kościoła jest umieszczona stosowna informacja.

5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Ze względu na stan epidemii nie będzie tradycyjnego święcenia palm. Intencje zmian różańcowych zamieszczone są w gablocie i zostaną podane w ogłoszeniach w najbliższą niedzielę.

7. Podczas obecnej sytuacji wychodzimy z propozycją transmisji  na żywo Mszy Świętej z naszego kościoła. Już dziś serdecznie zapraszamy na transmisję niedzielną o godz. 9:30. prosimy również o wyrozumiałość, brak profesjonalnego sprzętu może powodować zniekształceniu obrazu oraz dźwięku. Pracujemy  oraz staramy się udoskonalić transmisję przez inne środki przekazu. Jesteśmy również otwarci na propozycję i pomoc. Żeby odbierać transmisję należy w Googlach zalogować się i wpisać Parafia Wojciechów Facebook.

+Danuta Żuchnik (7m-c)

+Roman, Stanisław z rodz. Mirosławów

+Stanisława Kołodziejczyk (30 dzień po śmierci)

+Stanisława Sygnowska (4m-c)

+Stanisław Muciek (27r.), Helena Muciek (16r.)

+Kazimierz Mirosław (6m-c)

`16.30

+Róża Kozieł (5r.), Władysław Kozieł, Marianna           i Władysław Kura

+Kazimiera Gorgol (6m-c)