05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 12 kwietnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 12 kwietnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
12.04.2020.

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12 kwietnia 2020

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.

2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny.  Msze Święte jak w każdą niedzielę a więc o 8:00, 9:30, 11:30 i 17:00. W niedziele i święta Mszę Św. o godz. 9:30 transmitujemy drogą internetową. Parafianie są wdzięczni za tę transmisję.

3. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

4. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

Wielkanocny

+Jacek Chęć (5r.), Leszek, Edward z rodz. Chęciów, Sylwester Ptasiński

+Maria , Michał z Szotów

+Jan Niedziela (10 m-c), zakończenie

+Marian Kania (14r.), Józef i Antonina Kania, Jan i Janina Zielińscy

+Danuta Przepiórka (30 dzień po śmierci)

+Stanisław Staniak (5m-c)

+Zbigniew Baran (6m-c), zakończenie

+Marianna i Józef z Szewczyków

+Henryka Zaborska (3m-c)

+Jan (7r.), Marianna Czerniec

+Helena Pietras (6m-c), zakończenie

+Władysław (16r.),  Zbigniew z Pierzchalskich, Jan, Czesław, Rozalia z Czępińskich, zm. z rodz. Mirosławów, Helena Zaborska

+Dziękczynno-błagalna w 80 r. urodzin Kazimierza Mirosława

+Maria Olesiejuk (3m-c)

+Tadeusz Mirosław (4r.)

WIELKANOCY

+Zofia, Jan Szewczyk, Maria Pluta, Jan Rozalia, Michał z Mirosławów, Rozalia, Franciszek z Szewczyków

+Agnieszka, Feliksa, Józef z Lewandowskich, Józefa, Józef, Zdzisław, Jan z Czyżewskich, Agnieszka, Katarzyna ze Staniaków

+ Halina Nowak (7m-c)

+Marian Jośko (6m-c)

8. Dziękuję za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego Eli Kwiatkowskiej, Annie Jośko , Panu Kościelnemu. Klerykowi Kamilowi. Kamilowi wyrażam wdzięczność za wielką pomoc choćby w przygotowaniu transmisji za przygotowanie liturgii tych dni i czynne włączanie się w nią. Panu Mariuszowi – Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii św. za wielką pomoc i wsparcie w tych dniach. Panu Markowi Chemperkowi za prowadzenie i aktualizację strony internetowej.  Dziękuję wszystkim czytającym i śpiewającym, uczestniczącym w liturgii. Pani Katarzynie za prowadzenie śpiewu i za grę na organach.  Alicji za śpiewy pieśni pasyjnych w Wielki Piątek i za dzisiejsze prowadzenie śpiewu w czasie Eucharystii. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty i urządzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na pokrycie wydatków związanych w prowadzeniu parafii w gotówce czy na konto parafialne .

Niech Chrystus Zmartwychwstały umacnia nas w tym trudnym czasie. Niech nas obdarzy pokojem i nadzieją chrześcijańską.

Zmieniony ( 12.04.2020. )