05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piąta Niedziela Wielkanocy 10 maja 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkanocy 10 maja 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
09.05.2020.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18:00.

3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci. Msza ze święta w naszym kościele o godz. (…).

4. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

+Jan, Leokadia, Henryk z Czajkowskich

+Helena Pazur  (4m-c)

Dziękczynno-błagalna w 90r. urodzin

+Jan Stanisław Nowak, oraz za dusze śp. z rodz. Nowaków, Mirosławów, Jędrejów, Rutów

+Kazimierz Ozimek (1r.)

+Anna, Stanisław z rodz. Kamińskich i zmarłych  z rodz. Kamińskich

+Stanisław Staniak (6m-c), zakończenie

+Józefa, Stanisław, Marianna, Stanisław, Józef  z Chęciów, Anna i Tomasz z Ozimków

+Danuta Przepiórka (2m-c)

+Józefa, Jan, Zuzanna, Stanisław z Szewczyków

+Halina Nowak (8m-c)

+Wiesław Węgorowski, Zofia, Mieczysław, Marianna Gagoś

+Feliksa Mirosław (34r.), Stanisław Mirosław (30r.)

+Józefa, Józef , Mirosław, Józefa, Józef, Zdzisław, Jan Czyżewski, Stanisław Żaba, Leokadia Rola

+Bronisława, Stanisław z Sochów, Anna Pietrzykowska zm. z rodzin Łuków i Sochów

WIELKANOCY

+Kazimierz (2r.), Feliksa, Rozalia, Antoni z Królów, Marianna, Stanisław, Jan z Krzysiaków

+Henryk, Stanisław, Janina z Jóźwików

+Stanisław, Marek, Janina, Leonard, Aleksander z Jędrejów, Genowefa, Piotr z Mirosławów, Marian Czępiński

+Anastazja, Bronisław, Andrzej, Aniela, Jan z rodz. Mirosławów, Cecylia, Józef z Kawków

7. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18:00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 17:00. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

Zmieniony ( 09.05.2020. )