05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Wielkanocy 17 maja 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Wielkanocy 17 maja 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
17.05.2020.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.

3. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18:00, w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 17:00. W najbliższy czwartek nabożeństwo majowe z udziałem rodziców dzieci klasy III”a” z Wojciechowa. Natomiast w piątek nabożeństwo majowe z rodzicami dzieci klas III”b” z Wojciechowa i klasy III z Maszek. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

4. Zapowiedź przedślubna

5. intencje mszalne:

+Marian Jośko (7m-c)

+Józef, Zofia Piróg, Bronisław Baranowski, zm. z rodz. Pirogów, Baranowskich, Mirosławów

+Maria Olesiejuk (4m-c)

+Stanisław Wąchała (2r.), Zofia, Aleksander, Anna, Józef, Piotr z rodz. Wąchałów i Mirosławów

+Feliksa Staniak (1r.), Waldemar i Michał

+Tomasz Wojtaszko (7r.)

+Henryka Zaborska (4m-c), zakończenie

+Stanisława, Czesław Muciek, Józefa i Bolesław Walczak i zm. z tych rodzin

+Bronisława Michalczak (1r.), Marian Michalczak (21r.)

+Zdzisław Nalewajko (30 dzień po śmierci)

+Danuta (16r.), Bogdan Sadlak (10r.) i za zm. z rodziny

+Tadeusz Włodarczyk (30 dzień po śmierci)

Dziękczynno – błagalna  w 80 r. urodzin Czesławy Baranowskiej

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

+Czesław Chomicki (34r.), Stanisław, Natalia Chomiccy, Marianna, Władysław Czerniec oraz zm. z rodz. Czernieców, Chomickich i Jośków

+Kazimiera, Józef, Anna ze Szlachetków

+Zofia Gustyn (20r.), Józef Gustyn (10r.)

+Feliksa, Michał z Tomczyków

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

8. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Ruska z Cyganówki. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 10 czerwca o godz. 7:00 i 3 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 17.05.2020. )