05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Wniebowstąpienie Pańskie 24 maja 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie 24 maja 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
24.05.2020.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18:00 podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

•  26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
•  29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

7. Komunikat biskupa

+Marianna Włodarczyk (3m-c)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Ks. Mariusza Nakoniecznego w 26r. święceń

+Ryszard Kowalski (17m-c)

+Paulina Kępka

+Halina Jędrej (8m-c), zakończenie

+Adrian Winiarski (30 dzień po śmierci)

+Zdzisław, Ewa, Józefa, Franciszek Jabłońscy, Stanisław Komsta, Wiesława i Stanisław Więckowscy

+Eugeniusz Czępiński  (6m-c)

+Zuzanna(7r.), Marian z rodz. Mućków

+Danuta Żuchnik (9m-c)

+Stanisława Kołodziejczyk (3m-c)

+Maria Trojanowska (9m-c)

Dziękczynno-błagalna w 50r. Ślubu Teresy i Tadeusza Baranowskich

Ślubna Izabeli Wegorowskiej i Karola Cywińskiego

+Szczepan Cabań, Józef, Zofia, Mieczysław Wąchała

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

+Michał, Jan, Józef, Feliksa z Karbowniczków, Bronisław, Aniela z Brewczaków

+Sylwester, Władysław, Zofia z Ptasińskich, Katarzyna, Marianna, Stanisław z Chudzików  i Kowalików, Jacek Chęć

+ Genowefa, Stanisław, Karolina, Adam z Podlaskich Czesław Kowalik

+Anna (12r.), Jan Agnieszka, Andrzej z rodz. Mirosław, Bronisława, Andrzej z rodz. Zawiślaków

9. Zapowiedź przedślubna

11. W dniu wczorajszym odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Wójcika ostatnio zamieszkałego w Łęcznej. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 19 czerwca o godz. 7:30 i jedna intencja miesięczna od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 24.05.2020. )