05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Zesłanie Ducha Świętego 31 maja 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego 31 maja 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
31.05.2020.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 9:30 i 17:00.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 17:00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18:00, a w niedzielę i święta po Mszy Świętej o godz. 17:00. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W I piątek miesiąca  o godz. 16:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego . Od 17:00 będzie okazja do spowiedzi św.. Msza Święta wynagradzająca o 18:00 Nabożeństwo czerwcowe przed 18:00. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 18:00, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Serca Bożego i modlitwy do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

8. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

• 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
  • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Matki Kościoła

+Danuta Żuchnik

Rodzina Koseckich

+Michał i Irena Mirosław

+Marian Czerniec (2r.)

+Kazimierz Mirosław (8m-c)

+Kazimiera Gorgol (8m-c)

+Adam Kubecki

+Stanisława Sygnowska (6m-c), zakończenie

+Krystyna Mirosław (3m-c)

+Janina, Jan z Mirosławów, Władysław, Feliksa  z Jakóbczyków

+Janusz Selwesiuk  (4m-c)

+Jan Mirosław (4m-c), zakończenie

+Eugeniusz Jędrej (19r.)

+Zofia Bieniek zm. z rodz. Bieńków, Kamińskich, Jośków i Żuchników

+Agata Czepińska (4m-c)

+Czesław Jędrej (18r.)

+Stanisław Wiesław Muciek (10m-c)

+Helena Siwiec (5m-c), zakończenie

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Zofii i Stanisława Mirosław w 45 r. ślubu

Uroczystość

Trójcy

Przenajświętszej

+Helena (7r.), Bolesław (19r.), Jan, Anna z Michalczaków, Jan i Anna Sapała, Marianna, Jan Piech i zm. z rodz. Piechów i Wąchałów

+Józef, Małgorzata z Kowalskich, Tomasz, Józefa z Mućków

+Stefan, Józef, Anna z rodz. Kowalskich, Rozalia Michał, Marian z rodz. Mirosławów

+Tadeusz, Katarzyna, Eliza Artur zm. z rodz. Wójcików i Sikorów, Georg Auer

12. Zapowiedź przedślubna

13. W dniu wczorajszym w naszej archidiecezji zostało wyświęconych dziesięciu nowych kapłanów.

Wśród nich czterech, którzy mieli praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Ci będą mieli Prymicje w naszej parafii. W najbliższą niedzielę będą prymicje ks. Piotra Flisa, 14 czerwca ks. Michała Myśliwickiego, 21 czerwca ks. Marka Kusia i 28 czerwca, ks. Mateusza Wójcika

14. Pierwsza Komunia w naszej parafii odbędzie się w dwu turach:
I tura to 27 czerwca o godz. 11:30, II tura 28 czerwca o godz. 10:30.

15. Sakrament bierzmowania jest planowany na 26 września na godz. 10:00.

16. Dekret ks. Arcybiskupa

17. W związku z łagodzeniem restrykcji sanitarnych w kraju i zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii wracamy do normalnego życia sakramentalnego. Jednakże musimy pamiętać aby stosować się do zaleceń sanitarnych, bo najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo. W nieodległym Pliszczynie został w tych dniach zamknięty kościół z powodu zarażenia dwóch młodych kapłanów. Ci zostali zarażeni od osoby zakażonej koronawirusem. Bądźmy więc ostrożni i czujni.

Zmieniony ( 31.05.2020. )