05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwunasta Niedziela Zwykła 21 czerwca 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwunasta Niedziela Zwykła 21 czerwca 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
21.06.2020.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 czerwca 2020

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości do Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18:00.

3. We środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Msza Święta zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia, którzy noszą imię Jan, Janina czy Danuta zarówno żywych jak i zmarłych w środę o godz. 18:00. Imiona ich i nazwiska należy zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

4. Natomiast  29 czerwca w poniedziałek, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Msza Święta zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia, tych , którzy noszą imię Piotr i Paweł zarówno żyjących jak i zmarłych zostanie odprawiona o godz. 17:00. Imiona ich i nazwiska należy zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii. I Komunia Święta dzieci klas III-ch odbędzie się w dwu turach. Pierwsza tura Pierwszej Komunii klasy IIIa ze szkoły w Wojciechowie odbędzie się w sobotę o godz. 11:30, druga tura w niedzielę o godz. 10:30 dzieci klasy IIIb z Wojciechowa i klasy III z Maszek. Spowiedź dla I tury dzieci i rodziców w piątek o godz. 16:30, dla drugiej tury w piątek o godz. 16:50. Msza Święta w niedziele o godz. 11:30 jest przesunięta na godz. 12:00, ze względu na I Komunię.

+Genowefa (3r.), Julian Wąchała, Franciszek, Jadwiga Putowscy, Maria i Jan Wąchała, Bronisława, Serafin Borkowscy

+Zdzisław Nalewajko (2m-c)

+Edmund, Marianna Karbowniczek, zm. z rodz. Karbowniczków

+Zofia, Bronisław, Stefania, Grażyna, Leszek Tomczyk