05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzynasta Niedziela Zwykła 28 czerwca 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzynasta Niedziela Zwykła 28 czerwca 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
28.06.2020.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 czerwca 2020

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. W dniu jutrzejszym 29 czerwca będziemy przezywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filarów Kościoła. Msze Święte w naszej świątyni będą odprawiane w godz. o 8:00, 9:30 i 17:00. Msza Święta zbiorowa, tych, którzy noszą imię Piotr i Paweł zarówno żyjących jak i zmarłych zostanie odprawiona o godz. 17:00. Imiona i nazwiska można zgłaszać w zakrystii. Natomiast o godz. 8:00 modlić się będziemy w intencji dzieci, młodzieży i pracowników szkól z racji zakończenia roku szkolnego. Serdecznie zapraszam zwłaszcza młodzież i dzieci w wieku szkolnym.

3. W najbliższy piątek, 3 lipca, obchodzimy święto św. Tomasza.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

5. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży od godziny 16:00. O 17:00 Eucharystia. O 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o NSNMP o 7:00 rano i nabożeństwo pierwszosobotnie

Uroczystość św. App. Piotra i Pawła

+Piotr, Genowefa z Mirosławów, Janina, Stanisław, Marek, Leonard, Aleksander z Jędrejów, Marian Czępiński

Dziękczynno-błagalna w intencji Patryka Czępińskiego w 18r. urodzin

Zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia

+Jan Jośko ( 30 dzień po śmierci)

+Eugeniusz (10r.), Wanda z rodz. Żaków

+ Adrian Winiarski (2m-c)

+Elżbieta Chemperek (30 dzień), Andrzej Chemperek (15r.)

+Maria, Czesław, Stanisław Grygliccy

+Kazimierz Mirosław (9m-c)

+Stanisława Kołodziejczyk (4m-c)

+Boguslaw (50r.), Jan, Bogumiła, Józef, Stefania z rodz. Żydków, Niedzielów, Wojtaszków, Sieńków

+Agata Czępińska (5 m-c), zakończenie

+Janusz Selwesiuk (5m-c)

+Zbigniew Czępiński (4r.)

Siostra

+Paulina Kępka (1r.)

Ślubna Beata Jaworska i Piotr Stefaniak

Ślubna Elżbieta Piróg i Piotr Raczyński

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

+Julia, Jan, Czesław, Piotr z  Marków, Maria Zbigniew, Michał Rynkowscy, i zm. z rodz. Marków

+Władysława, Jan, Zygmunt, Wacław, Jan, Helena, Leokadia z rodz. Dolanów

+Genowefa Bednarczyk (14r.), Stefan, Mieczysław, Barbara z rodz. Ochniaków

+Ryszard Nowak, zm. z rodz. Nowaków i Kowalskich

9. Komunikat Arcybiskupa

10. Lubelska Piesza pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w tym roku 4 sierpnia. Zapisy w dniach 1-10 lipca ze względu na pandemie koronawirusa, będą możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl W parafii lub przez stronę internetową można składać ofiary z intencjami na „Fundusz Idę z tobą” wysokość ofiar dowolna.

11. Rozpoczęliśmy układanie chodnika z kostki brukowej na cmentarzu. Jest to kontynuacja sprzed dwóch lat. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na ten cel . Wpłynęło 950 zł. Tę ofiarę złożyło 5 osób.

Zmieniony ( 28.06.2020. )