05.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czternasta Niedziela Zwykła 5 lipca 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Czternasta Niedziela Zwykła 5 lipca 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
05.07.2020.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lipca 2020

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5.  Intencje mszalne:

+Krystyna Mirosław (4m-c), zakończenie

+Janina, Józef, Tadeusz, Józef ze Stasiaków

+Wacław Piróg (50r.), Cecylia Piróg zm. z rodz. Pirogów i Czernieców

+Danuta Przepiórka (4m-c), zakończenie

+Stanisław Wiesław Muciek (11m-c)

Dziękczynno-błagalna w intencji Beaty i Jacka Trojanowskich w 20r. ślubu

+Stanisław Żak (7m-c)

+Tadeusz Kamiński (9r.)

+Janusz Węgrzyn (r.) zm. z rodz. Węgrzynów

+Roman Wąchała (5r.)

+Janina, Kazimierz, Tadeusz, Adaś z Pawłocików

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Rodziny

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Zdzisławy i Krzysztofa Chęć w 25 r. ślubu

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Zofii i Czesława Lewandowskich w 60 r. ślubu.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

+Wacław Bednarczyk (21r.), Jan, Władysław z Bednarczyków

Dziękczynno-błagalna w intencji Anny i Sebastiana Listosiów w 9r. ślubu

W intencji dziecka  otrzymującego chrzest święty

+Janina, Jan, Kazimierz z Lipców, Stanisława, Wanda, Krzysztof, Ryszard z Popiołków i zm. z rodz. Czuchrytów.

7.Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na wykonanie chodnika z kostki brukowej na cmentarzu. Złożyło 6 osób na sumę 1300 zł.

8. Składam „Serdeczne Bóg zapłać” rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za ofiarę w postaci kosiarki do trawy.

9. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanej rodziny z Chodla w wyniku wybuchu gazu. Wskutek tej katastrofy zginęły 2 osoby a kolejne 2 zostały ranne i w dalszym ciągu przebywają w szpitalu. Trzy kondygnacyjny dom w którym zamieszkiwało siedem osób doszczętnie zniszczony i rozebrany. Rodzina straciła dorobek swojego życia.

10. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby. Pogrzeb śp. Stanisława Berlińskiego ostatnio zamieszkałego w Lublinie i Marianny Nalewajko z Ignacowa.  Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Stanisława zostanie odprawiona 3 sierpnia o godz. 7:30 i  4 intencje miesięczne , natomiast za dusze śp.  Marianny 4 sierpnia o godz. 7:00 i 5 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 05.07.2020. )