26.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Osiemnasta Niedziela Zwykła 2 sierpnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Osiemnasta Niedziela Zwykła 2 sierpnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
02.08.2020.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

1. W sobotę ubiegłego tygodnia przekroczyliśmy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają lub będą zdążać na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. We wtorek wspominamy Świętego Jana Marii Vianneya patrona kapłanów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W czwartek Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje Bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. W tym dniu Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17:00. Adorację eucharystyczną rozpoczniemy o godz. 15:00 Spowiedź od godz. 16:00.

5. W przyszłą niedzielę 9 sierpnia będziemy przeżywać  w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci św. Kajetana. W sobotę w przeddzień odpustu planujemy o godz. 16:30 na cmentarzu odmówić różaniec i odprawić Mszę Świętą o godz. 17:00 za naszych bliskich zmarłych. Natomiast w niedzielę 9 sierpnia porządek Mszy Świętej jak w każdą niedzielę z tą jednak różnicą, że suma odpustowa będzie o godz. 12:00.  W czasie sumy będzie możliwość przyjęcia olejów św. Kajetana. Zapraszam do wspólnej modlitwy i udziału w procesji. Tradycyjnie liczę na obecność orkiestry, strażaków, Akcje Katolicką, Legion Maryi, członkiń Kółek Różańcowych, ministrantów, kobiet w strojach regionalnych, dzieci  rocznicowych (dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji, chłopców do niesienia różańca).

6. Proszę wziąć ze sobą modlitewniki aby korzystać z tekstów pieśni.  Ci, którzy noszą obrazy i feretrony proszeni są aby przed sumą wynieśli je z kościoła, żeby później nie było zamieszania w czasie Mszy Świętej.

+Stanisław Berliński (30 dzień po śmierci)

+ Stanisław Piech, Edward Woźniak

+Marianna Nalewajko (30 dzień po śmierci)

+Stanisław Berliński

wnuk Kamil i wnuczka Agnieszka z  rodziną

+Janusz Selwesiuk (6m-c)

+Krystyna Mirosław

Rodzina Starzyńskich

+Józef, Henryk Jędrej zm. z rodz. Czepińskich i Plutów

+Stanisław Żak (8 m-c)

Dziękczynno- błagalna w 18r. urodzin Alicji Bogusz

+Stanisław Wiesław Muciek (1r.)

+za zmarłych pochowanych na cmentarzu

Uroczystość Odpustowa   ku czci św. Kajetana

+Jan Mirosław (12r.), Marianna, Jan, Katarzyna, Czesław, Henryk z rodz. Gałatów i Mirosławow

+Jadwiga (11r.), Jan Węgorowski (58r.), zm. z rodz. Węgorowskich i Słabikowskich

Za parafian

+Stanisław Mirosław (16r.), zm. z rodz. Mirosławów i Bieleckich

8. Wiara rodzi się ze słuchania i czytania Słowa Bożego. Polecam lekturę prasy katolickiej „Niedzieli” i „ Gościa Niedzielnego”.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na chodnik z kostki brukowej na cmentarzu. Od ostatniej niedzieli złożyło ofiary 14 osób na sumę 2300 złotych.

10. Dziękuję Telewizji Lublin za transmisję dzisiejszej Mszy Świętej.

Zmieniony ( 02.08.2020. )