26.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Niedziela Zwykła 16 sierpnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Niedziela Zwykła 16 sierpnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
15.08.2020.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 sierpnia 2020 r.

1. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

• w poniedziałek 17 sierpnia - święty Jacek
• w czwartek 20 sierpnia – święty Bernard, opat cysterski, który w XII wieku wywarł ogromny wpływ na Europę. Został ogłoszony doktorem Kościoła;
• w piątek, 21 sierpnia – święty papież Pius X, kierujący Kościołem na początku XX wieku. Nazywany jest często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele. W jego wspomnienie odnówmy największą cześć do Najświętszego z sakramentów;
• w sobotę, 22 sierpnia – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

+Marian Jośko (10m-c)

+ Henryk Czerniec (2m-c)

+Alicja (3r.)

+Marianna, Władysław, Amelia, Stanisław z Wosiów, Józefa, Feliksa, Jan Czerniec

+Maria Olesiejuk  (7m-c), zakończenie

+Stanisława, Maria, Wincenty z Pomorskich

Rodzina Rybackich

+Adrian Winiarski

Społeczność szkolna z Wojciechowa

+Józefa, Józef z Mirosławów, Józefa, Józef, Zdzisław, Jan z Czyżewskich, Stanisław Żaba, Leokadia Rola

+Jan Jośko

Rodzina Niziołków

Ślubna Agnieszka Ulan i Piotr Zugaj

+Adrian Winiarski (4m-c)

+Tadeusz Włodarczyk (4m-c), zakończenie

Dziękczynno-błagalna w 50r. ślubu Aliny i Franciszka Reszków

+Bogumiła (1r.), Jan Niedziela, Bogusław Niedziela

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

+Janina i Bogdan Nowak

+Wojciech Muciek (r.), Helena zm. z rodz. Mućków i Wąchałów

Dziękczynno-błagalna w 7r. ślubu Ewy i Kamila Chojnackich i o szczęśliwe rozwiązanie dla dziecka

Dziękczynna za tegoroczne zbiory z okazji dożynek

+Józef Jędrej, Wacław, Helena

4. W przyszłą niedzielę 23 sierpnia będziemy przeżywali dożynki parafialno – gminne.

Będziemy dziękować Bogu za tegoroczne zbiory i modlić się o Boże błogosławieństwo dla rolników i ich rodzin i wszystkich korzystających z ich pracy. Msza Święta w kościele o godz. 11;30

5. W dniu 27 sierpnia w czwartek od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej „Medykon” w Bełżycach przy ul Lubelskiej 30 odbędą się badania USG nerek, stawów, piersi, tarczycy, płuc. Także naczyń szyjnych, naczyń kończyn dolnych i echo serca. Badania odpłatne . Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje na zamieszczonym plakacie  wywieszonym w gablocie.

6. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na poszkodowanych mieszkańców w Bejrucie w Libanie.

7. Zmarł Tomasz Pierzchalski l.46 z Wojciechowa Kol. I. Na razie nie ustalono dnia i godziny pogrzebu.

Zmieniony ( 16.08.2020. )