24.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 30 sierpnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 30 sierpnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
29.08.2020.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30  sierpnia 2020

1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

3. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali. Młodzież szkolną i dzieci zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Okazja do spowiedzi w dni powszednie 15 minut przed Mszą Świętą i udział we Mszy Świętej na rozpoczęcie roku szkolnego. W najbliższy czwartek o godz. 18:00 spotkanie w kościele kandydatów do Bierzmowania. Zapraszam klasy ósme oraz pierwsze i drugie ze szkół ponadpodstawowych. Proszę o przyniesienie ze sobą katechizmów tych przygotowujących do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (czerwone).

4. We wtorek przypada 1 września, a zatem 76. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msza święta o godz. 17:00. Spowiedź od 16:00. O godz. 15:00  rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu Koronką do Miłosierdzia Bożego. W pierwszą sobotę Msza Święta o godz. 17:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 11:30 wystawienie NS i zmiana tajemnic różańcowych.

• 1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), dziewica, norbertanka pochodzącą z polskiego rodu Odrowążów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, Doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

+Edward Nowak (24r.), Agnieszka, Stanisław z Nowaków, Jan, Natalia, Tadeusz, Teresa z Kowalczyków

+ Jan Jośko (3m-c)

+Bronisława, Paweł, Ryszard, Michał, Katarzyna z Mirosławów

+Kazimiera Gorgol (11 m-c)

+Bogusław Lewtak

+Danuta Marcinkowska

+Władysław, Stanisław,Władysław, Marianna z Żyłków, Karolina, Andrzej z Mirosławów

+Janusz Selwesiuk (7 m-c)

+Marianna Nalewajko (2m-c)

+Henryk Czerniec

Od Dyrekci i Pracowników firmy Art - Bruk

+Stanisław Berliński (2m-c)

+Czesław Jędrej (8r.)

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

+Julian Pietrak (9r.)

Żona

+Eugeniusz, Zofia, Czesław, Stanisław z Pomorskich  Czesława, Władysław, Agnieszka ze Strawów

Za parafian

+Zofia, Wojciech, Jan,  Anna, Michał, Jan z Jośków, Aniela, Ignacy, Edward, Czesław, Tadeusz, Stanisław, Zofia z Ozimków

8. W najbliższą niedzielę  6 września odbędą się uroczystości odpustowe w Wąwolnicy. Program jest wywieszony w gablotce przed wejściem do kościoła. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie zorganizowanej pielgrzymki pieszej do Wąwolnicy. Zachęcam do indywidualnego pielgrzymowania w niedzielę 6 września. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Bieniek z Wojciechowa Kol. V. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 23 września o godz. 7:30 i 12 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 29.08.2020. )