25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 6 września 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 6 września 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
05.09.2020.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 września 2020

1. Od początku września zanosimy do Boga modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św.Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W nurcie tej wrześniowej modlitwy, w zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku 11 września (przypada w najbliższy piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a Ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. We wtorek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. W naszej świątyni parafialnej Msze Święte w godzinach o 8:00, 9:30 i 17:00. Na każdej mszy Świętej poświęcenie ziarna siewnego.

+Stanislaw Żak (9m-c)

+ Jan, Michał, Antonina, Stanisław, Agnieszka, Szymon z rodz. Żabów,

Narodzenie NMP

+Danuta, Czesław Bednarczyk, Anna, Michał Mirosław

+ Maria Ingrunt, Leokadia i Jan Zabiegły

+Henryk (25r.), Marianna, Stefania, Jan, Stefan z Sobczyków, Janina, Jan, Stanisław, Henryk  z Chrzanowskich

+Stanisław Wiesław Muciek (13m-c)

+Bronisława, Franciszek, Jan, Agnieszka z Jakóbczyków, Michał, Helena Plis

+Stanisława Mirosław (2m-c), Kazimierz Mirosław (11m-c)

+Zbigniew Mirosław, zm.  z rodz. Mirosławów

+Stanisław Rusek (4m-c), zakończenie

+Helena, Ignacy, Marianna, Kazimierz z Iwaniaków, Marta, Albin z Węgorowskich, Feliksa, Władysław z Ceglarzów

+Henryk Czerniec (3m-c)

Ślubna Mariola Wanarska i Tomasz Płaska

+Krzysztof Szot (5r.), Bronisława Prażmo, Feliksa, Stanisław z rodz. Mazurów

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

+Henryk Trojanowski (2r.)

+Rozalia Szot (19r.), Jan, Anna, Paweł, Aniela, Feliks, Katarzyna, Tekla, Tomasz, Józef z Szotów i Pomorskich

+Marianna Pomorska (11r.) zm. z rodz. Pomorskich, Filipiaków i Kępków

+Helena, Józef z Mirosławów, Jan Gąska

5. Zapowiedzi przedślubne

6. Sześcioletnia formacja seminaryjna służy odpowiedniemu przygotowaniu alumnów do kapłaństwa. Opiera się na 4 zasadniczych elementach: formacji ludzkiej, duchowej, intelektualnej i duszpasterskiej. W ramach formacji duszpasterskiej kilku alumnów po czwartym roku studiów w naszym seminarium odbywają praktyki w różnych parafiach naszej archidiecezji, również i w naszej parafii. Praktykę duszpasterską w naszej parafii w miesiącu wrześniu odbywa alumn Arkadiusz Kowalski z Lubartowa.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:30 spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania.

8. Pragnę podziękować za ofiary na chodnik z kostki brukowej na cmentarzu. Ofiary złożyło 9 osób. Suma ofiar 1050 zł.

Zmieniony ( 05.09.2020. )