20.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 4 października 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 4 października 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
03.10.2020.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 października 2020

1. Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym.

2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność.

3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiamy po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17:00, a w niedziele – po Mszy Świętej o godz. 11:30. Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach zwłaszcza dzieci i młodzież.

4. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem różańcowym. W tym dniu po Mszy Świętej o godz. 17:00 poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klas III –ch.

5. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Totus Tuus” - Cały Twój. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło może złożyć swoja ofiarę do puszek w przyszłą niedzielę. Msza Święta z udziałem dzieci ze szkoły podstawowej z klas od I do VII włącznie w każdą niedzielę o godz. 11:30. 15 minut  przed Mszą Świętą katecheza  niedzielna.  Pierwsza Komunia dla klas III-ch planowana jest jak co roku w ostatnim czasie w II niedzielę maja 2021r. czyli 9 maja.

• 5 X – św. Faustyna Kowalska, dziewica, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia, kanonizowana przez Jana Pawła II w roku 2000 (wspomnienie obowiązkowe);
  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek, biskup, pierwszy Polak, który opisał dzieje narodu w „Kronice polskiej”, zmarł jako cysters w Jędrzejowie 8 III 1223 r. (wspomnienie obowiązkowe).

+ Janina  (4r.), Wacław (29r.) Żydek

+Jan, Stefania Mirosław , Zofia Czerniec,  Stanisława, Władysław Sygnowscy i za dusze w czyśćcu cierpiące

+Dariusz Karbowniczek (1r.), zm. z rodz. Karbowniczków i  Głąbów

+Stanisław Berliński (3m-c)

+ Tadeusz Mirosław (9r.), Michał, Marian, Józefa z Plutów

+Stanisław Żak (10m-c)

+Mariusz, Stanisława, Kazimierz Madej, Stanisława, Jan, Mirosława z Cieślików, Rozalia, Paweł Hetman, Jerzy Rodzik

+Mieczysław Tomczyk

+Stanisław Wiesław Muciek (14m-c)

+Mariusz Kowalczyk (3r.), zm. z rodz. Kowalczyków i Jośków

+Marianna Czerniec, Jan, Czesław, Roman,Anna, Władysław Kowalski, Marianna

+Krystyna i  Stanisław Kuś, Stanisława, Czesław Muciek

Julian, Genowefa, Maria, Jan Wąchała, Jadwiga i Franciszek Putowscy, Bronisława, Serafin z Borkowskich

Ślubna Karolina Ryba i Maciej Romaniuk

Ślubna Angelika Dębska i Maciej Suchecki

+Maria (r.), Jan Hetman, Wiesława, Stanisław Więckowscy

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

+Stanisława, Paweł, Marian Czępińscy, Zofia i Józef Kępińscy

+Genowefa Jędrej (8r.)

za parafian

+Bogdan, Bronisław, Czesław, Antoni, Zofia, Barbara, Karolina zm. z Mirosławów, Kowalczyków, Gorgolów i Kamińskich

8.Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na spłacenie długu za chodnik z kostki brukowej na cmentarzu. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 1000 zł. Ofiarę tę złożyła jedna osoba. Na przełomie czerwca i lipca w tym roku został wykonany chodnik z kostki brukowej na cmentarzu grzebalnym O powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych. Koszt chodnika wynosi 60.000 złotych. Do tej pory zostało zebranych na ten cel  22000 złotych.  Na 850 rodzin złożyło ofiary 142 rodziny. Zostało nam  do spłacenia 38000 złotych.

9. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby. Pogrzeb śp. Jana Mirosława z Wojciechowa i Jana Lucjana Mirosława z Cyganówki. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Jana Mirosława z Wojciechowa zostanie odprawiona 26 października o godz. 7:30 i 15 intencji miesięcznych, natomiast za Jana Lucjana Mirosława z Cyganówki 30 października  o godz. 7:30 i 17 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 10.10.2020. )